,,Laboratoria Przyszłości”

Od 1 września 2022r. przystąpiliśmy jako szkoła do programu ,,Laboratoria Przyszłości”. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej istotą jest wyposażenie szkół w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne służące rozwijaniu u uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, inżynieria, technologia, sztuka, matematyka). Jako szkoła otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 60.000 na zakup tychże pomocy. Uczniowie podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych z wykorzystaniem zakupionego sprzętu, będą mogli nabywać wiedzę i nowe praktyczne umiejętności. W ramach programu zakupiono już miedzy innymi drukarki 3D. I to właśnie obsługa tego sprzętu była głównym tematem szkolenia dla nauczycieli, które odbyło się 16 września. Podczas tego spotkania grono pedagogiczne miało okazję poznać możliwości, jakie dają te urządzenia, a także wykonać swój pierwszy eksponat.