• Szanowni Rodzice

Informujemy, że w roku szkolnym 2024/25 zapewniamy dowóz i odwóz uczniów do szkoły. Trasa, przystanki i godziny pozostają bez zmian.

uprzejmie informujemy, że od dnia 9 lipca do 2 sierpnia 2024 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 451 615 378.

Za utrudnienia przepraszamy.

• Wyniki marzeń

• Szkoła to miejsce dla wszystkich dzieci. Nasza również. Każde dziecko, które tylko chciało, mogło realizować w minionym roku szkolnym swoje pasje i szlifować umiejętności. Mogło śpiewać, grać na instrumentach, tańczyć, pisać artykuły i sprawozdania, działać wespół z innymi, rysować, biegać, ćwiczyć, grać w piłkę i uczyć się. A że to wszystko bardzo cieszy i raduje nauczycieli i rodziców, można było obserwować podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Cyfry nie kłamią.
            - Mamy za sobą dziesięć miesięcy wytężonej pracy. Jestem dumna z naszych uczniów – mówi pani dyrektor Bożena Lisowska – W klasach 4-8 na 80 uczniów aż 37 osiągnęło wysokie wyniki i otrzyma świadectwo z wyróżnieniem. Średnia ocen w tym przedziale to powyżej 4.0. Do Złotej Księgi naszej szkoły zostanie wpisanych 16 uczniów. To ci, którzy mają średnią co najmniej 5.0 i wzorowe zachowanie. Bardzo się cieszę, że aż 29 uczniów otrzyma stypendia naukowe i sportowe.
            Rokrocznie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, które jest organem prowadzącym szkołę w Widomej, przyznaje stypendia naukowe i sportowe. Naukowe to kwota 250 zł, sportowe – 120 zł. Dodatkowo najlepsi z najlepszych w kategorii klasy IV-VI i VII-VIII otrzymują specjalne stypendia ufundowane przez SISO w wysokości 500 zł.
            - Z wielką przyjemnością bukujemy te środki w naszym budżecie. Cieszymy się, że naszym uczniom zależy na osiąganiu wysokich wyników. To dla nas sygnał, żeby starać się jeszcze bardziej. By nasza szkoła była miejscem przyjaznym i pozwalającym na wszechstronny rozwój. W tym roku stypendia naukowe to kwota 4750 zł, sportowe – 1200 zł. Stypendia SISO w wysokości 2000 zł wyjątkowo trafiły do 4 uczennic, które osiągnęły najwyższe wyniki. To Stefania Jasiówka i Emilia Leleń z klasy VI oraz Matylda Haik i Maria Twardowska z klasy VIII – wyjaśnia Prezes SISO Anna Motyka.
            Oprócz nagród pieniężnych szkoła wraz z Radą Rodziców ufundowała szereg nagród książkowych, upominków, prezentów dla ciała i ducha. Podziękowania i upominki z rąk kierownika artystycznego Beaty Gaździckiej za twórczy wysiłek otrzymali muzycy z zespołu wokalno-instrumentalnego „WszystkoGra”.
            Szefowa Samorządu Uczniowskiego Ewelina Solecka pogratulowała nagrodami rzeczowymi swoim podopiecznym wytrwałej i prężnej pracy przez cały rok szkolny. Opiekunka Szkolnego Koła „Caritas” Elwira Żuradzka wręczyła ósmoklasistom działającym charytatywnie specjalne zaświadczenia.
            Redaktor naczelny szkolnej gazetki „Nie Mam Pomysłu” Andrea Janik wręczyła nagrody i dyplomy za wydanie sześciu numerów pisemka. Nagrody uczestnikom szkolnego koła wokalno-teatralnego z klas I-III wręczyła opiekunka Magdalena Wójcik.
            Nie można pominąć osiągnięć klas I-III. Wspaniałe i bardzo dobre wyniki w nauce uzyskało 27 uczniów. Każdy otrzymał nagrodę książkową. Dodatkowe wyróżnienia otrzymali uczniowie, którzy najlepiej napisali test kompetencji trzecioklasisty. Wyróżniono i nagrodzono również tych, którzy nie opuścili ani jednego dnia w szkole. 100% frekwencją w kategorii klas IV-VIII mogli się tym razem pochwalić chłopcy m.in. Bartosz Kucala z klasy VI i Jakub Wójcik z klasy IV. W klasach I-III zawsze obecna w szkole była Lena Tarko z kl.I. A i to nie wszystko. Specjalne nagrody dla klas i organizacji działających w szkole przygotowała Rada Rodziców. Rada Rodziców była także sponsorem nagród książkowych. Ponadto aktywnie towarzyszyła uczniom i nauczycielom przez cały rok szkolny.

- Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich rodziców, a zwłaszcza dla Rady Rodziców za całoroczne zaangażowanie, trud i serce włożone w pracę na rzecz dzieci i uczniów naszej szkoły. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że zawsze możemy liczyć na Państwa zrozumienie, wsparcie i ofiarność. Szczególnie wdzięczni jesteśmy Pani Annie Pyci i Pani Wioletcie Durmała-Jasiówce za nieocenioną pomoc i poświęcenie - dodają panie Bożena Lisowska i Anna Motyka.

• Dzień Rodziny w przedszkolu

• W naszym przedszkolu dnia 20.06.2024 r. hucznie świętowaliśmy Dzień Rodziny. Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „Biedroneczki”, Oddziału Przedszkolnego A i B przygotowały dla swoich rodziców, rodzeństwa, a także innych członków rodziny program artystyczny. Nie zabrakło wierszy, piosenek – również w języku angielskim oraz tańca w wykonaniu małych artystów. Po zaprezentowaniu części artystycznej rodzice mieli okazję obejrzeć prezentację, w której zawarte zostały wszystkie wydarzenia jakie odbywały się w przedszkolu, w roku szkolnym 2023/2024. Zwieńczeniem całej uroczystości było wręczenie rodzicom własnoręcznie przygotowanych przez dzieci upominków. Na zgromadzonych gości czekał słodki poczęstunek ufundowany przez SISO.
            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
            Wychowawczynie

• Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Widomej