• Dowozy

• Szanowni Państwo,informujemy, że od najbliższego poniedziałku tj. 16 września br. nastąpi drobna zmiana godziny odwozu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Widomej z godz. 14:10 na godz. 14:00. Zmiana dotyczy tylko poniedziałków, czwartków i piątków, natomiast godz.odwozu we wtorki i środy oraz godziny przywozu pozostają bez zmian. W załączniku przesyłamy aktualny rozkład.

Dowoz_przystanki(1).docx

• Uczniowie na dożynkach parafialnych

• Kontynuując wieloletnią tradycję, uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w dożynkach parafialnych, które w tym roku odbyły się 1 września. Wcześniej uczennice wyplotły kłosami zbóż tradycyjny wieniec dożynkowy, a w dniu uroczystości ozdobiły go przyniesionymi kwiatami. Liczna grupa uczniów z klas I-VII przeszła z wieńcem ze szkoły do kościoła parafialnego, gdzie uczestniczyła we Mszy Świętej dziękczynnej za tegoroczne plony. Piękny tradycyjny wieniec, wykonany przez uczennice jest prezentowany na korytarzu szkolnym.
            Barbara Perek

• Rok szkolny rozpoczęty

• 2 września o godz. 8.00 Mszą Świętą w kościele parafialnym w Widomej społeczność szkolna rozpoczęła nowy rok szkolny 2024/2025. Przed nami 188 dni wytężonej pracy okraszonej dniami wolnymi od nauki, związanymi z okolicznościowymi świętami i dwutygodniowymi feriami zimowymi. Na uczniów i rodziców czekała również miła niespodzianka.
            - Nie zakopujcie swoich talentów, tak jak zrobił to sługa zły i gnuśny z Ewangelii, którą tradycyjnie czytamy na rozpoczęcie roku szkolnego. Rozwijajcie je, uczcie się pilnie i systematycznie, cieszcie się nauką i szkołą. Wtedy z radością spotkamy się tutaj w czerwcu na zakończeniu roku szkolnego – mówił do uczniów proboszcz, ksiądz Adam Grzesiński.
            Po Mszy Świętej miało miejsce oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego w sali gimnastycznej. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani Bożena Lisowska dyrektor szkoły.
            - Serdecznie witam nauczycieli, uczniów i rodziców. Przed nami rok wytężonej pracy. Z naszej strony zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by uczniowie czuli się w szkole bezpiecznie, dobrze i komfortowo. Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjną ofertę zajęć dodatkowych, wycieczek, projektów, konkursów i inicjatyw. Naprawdę jest z czego wybierać. Szczegóły uczniowie poznają już niebawem, a Państwo - na najbliższym zebraniu pod koniec września. Liczę na dobrą współpracę i uważam rok szkolny 2024/2025 za otwarty. Wszyscy zebrani zauważyli odnowioną salę gimnastyczną. Generalny remont kosztował ponad 200 tys. zł. Ku radości sportowców na ścianie pojawił się również elektroniczny zegar i wyświetlacz punktów. Dwie sale lekcyjne zostały wyposażone w tablice multimedialne. Niektóre pomieszczenia pomalowane, wszystkie odświeżone. O remont bazy szkolnej zadbał organ prowadzący, czyli Stowarzyszenie Inicjatyw Spoeczno-Oświatowych. Pierwszy dzień szkoły zakończył się spotkaniem z wychowawcami.
            (AJA)

• Talenciaki

Miło nam poinformować, że nasza szkoła po raz trzeci bierze udział w akcji Lidla ,,Szkoły pełne talentów’’. Zachęcamy państwa do wsparcia nas w zbieraniu talenciaków. Robiąc zakupy w Lidlu, możecie państwo wesprzeć szkołę w zdobywaniu nagród. Talenciaki przekazujemy przez wrzucenie kuponu do skrzynki, która znajduje się przed sekretariatem szkoły. Jest też możliwość oddawania talenciaków w formie elektronicznej. W poprzednim roku szkolnym udało nam się zdobyć dla szkoły piłki gimnastyczne, które służą młodszym i starszym uczniom podczas zajęć wychowania fizycznego.
            Koordynator szkolnej akcji

• Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Widomej