Zapraszamy do lektury!
Mamy laureata
Po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Widomej z klas I i II wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Stypendiada Wczesnoszkolna”. Olimpiada sprawdzała wiedzę i umiejętności naszych uczniów z zakresu czytelnictwa, matematyki i plastyki. Wyróżnienie i dyplom finalisty otrzymała Milena Fundament z klasy II za projekt kartki walentynkowej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych dobrych wyników.
Magdalena Wójcik
Nasze Sukcesy
8 lutego w czasie apelu rozdano nagrody uczniom naszej szkoły, którzy brali udział w różnych konkursach.
Elżbieta Małasiewicz-Machula wręczyła dyplomy uczestnikom Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego. W konkursie najlepiej wypadli: Karolina Pałetko i Bartosz Kucala z kl. VI.
Oboje osiągnęli w teście ponad 80 proc. Dyplom uznania otrzymali także: Emilia Leleń, Jakub Twardowski, Wiktoria Pióro, Natasza Durman, Jan Bański, Patryk Rosa, Stefania Jasiówka, Urszula Papierz (klasa VI), Lidia Pawlik (kl. V), Maria Twardowska (kl. VIII). Monika Lis nagrodziła uczestników konkursu matematycznego Edi Pingwin. Najlepsze wyniki osiągnęli Jakub Klita z kl. V oraz Jan Pycia z kl. V.
Ewelina Solecka przedstawiła wyniki ogólnopolskiego konkursu biologicznego Edi. Najlepiej wypadli: Matylda Czarny klasa V– miejsce 3 (nagroda laureata), Jan Bański klasa VI – miejsce 9 (dyplom wyróżnienia). Pozostali uczniowie: Stefania Jasiówka, Julia Dejworek, Emilia Leleń, Wiktoria Gwizdek , Patryk Rosa, Bartosz Kucala zajęli miejsca od 10-15, cojest wielkim sukcesem.
Beata Gaździcka wręczyła Zuzannie Kozubek z kl. VII dyplom wyróżnienia w I Powiatowym Konkursie Plastycznym dla klas 7: Karta z manuskryptu. W rywalizacji wzięli udział także Alex Krawczyk i Karolina Granzer.
Wyróżniona została Zuzia. Andrea Janik wręczyła nagrody zdobyte w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego. Otrzymali je: Karolina Seweryn z kl. VII – za zajęcie 2. miejsca (w kategorii dziewcząt) oraz Wiktor
Żuradzki z kl. VIII – za zajęcie 2. miejsca (w kategorii chłopców). Andrea Janik i dziennikarze z gazetki szkolnej „Nie Mam Pomysłu” dokonali rozstrzygnięcia konkursu dla czytelników. Losowanie wyłoniło zwycięzcę – Bartka Kucalę z kl. VI. Pani Prezes Anna Motyka ogłosiła, że SISO przyznało stypendia za wyniki w nauce za pierwszy semestr (500 zł). Otrzymali je następujący uczniowie: klasy IV-VI – Stefania Jasiówka (średnia ocen: 5,92) klasy VII-VIII – Matylda Haik (średnia ocen: 5,79) i Maria Twardowska (średnia ocen: 5,79).
Serdecznie gratulujemy!9
“WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe gospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
„IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, TYM WYŻSZY BON OTRZYMAMY!’’ Akcja trwa od 26.02.2024 do 10.03.2024. Elektrośmieci można zostawiać przed głównym wejściem szkoły.
Koordynator szkolnej akcji Ewelina Solecka
Zabawy origami modułowym w świetlicy
Origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin, ale rozwinięta w Japonii. Nazwa pochodzi od połączenia dwóch słów: ori – zginać i kami – papier. Technika origami ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Wycisza również emocje, uczy dokładności, cierpliwości i pokonywania trudności. Jedną z jego odmian jest origami modułowe. Umożliwia ono wykonanie przestrzennych figur z wielu połączonych ze sobą jednakowych, małych elementów.
Tym razem podczas zajęć świetlicowych i kółka plastycznego uczniowie bawili się origami modułowym, składając barwne „kwiaty”. Wykonywali prace według własnych upodobań i możliwości. Do tworzenia kompozycji wykorzystali również inne materiały, takie jak: gałęzie czy drut. Niezbędnym był też gorący klej. Niektóre dzieła młodych artystów można było podziwiać podczas uroczystości Dnia Babci i Dziadka. Obecnie zimowa dekoracja pięknych kompozycji z wykorzystaniem „kwiatów” origami modułowego znajduje się na korytarzu szkolnym. Na załączonych zdjęciach widać kolejne etapy tworzenia i wielkie zaangażowanie dzieci w wykonywane prace.Barbara Perek
Kostka Rubika
Wczoraj podczas długiej przerwy na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów, którzy układali kostkę Rubika. Coraz więcej uczniów chętnie sięga po tę zabawkę, a przypomnijmy, że została wynaleziona w 1974 roku przez Ernő Rubika. Do Polski zabawka trafiła w 1982 roku. Już niedługo chętni uczniowie zaprezentują strategie układania kostki na kółku matematycznym.
Monika Dobosz
ENGLISH IS FUN
Powtórzenie materiału może być przyjemne. W klasie 7 powtarzaliśmy i utrwalaliśmy czas Past Simple, w klasie 8 czasowniki modalne, idiomy, kolokacje oraz some, any, much, many a few, a little. Do powtórzenia wykorzystaliśmy gry planszowe, które sami zaprojektowaliśmy i zrobiliśmy. Uczyliśmy się, bawiąc, a może bawiliśmy się, ucząc. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś powtórzymy taką lekcję bo pracowało nam się super. Czas minął bardzo szybko
Barbara Waszuk29
Archiwum Aktualności