Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!
Podziękowanie dla Rady Rodziców
Komunikat w sprawie odbioru zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty
Szanowni Państwo,
informujemy, że odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty odbędzie się dnia 3 lipca 2024 r. w godz. 8:00 - 11:00. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce dnia 3 lipca 2024 r.
Uczniowie mają możliwość sprawdzenia wyników na platformie ZIU. Wszyscy otrzymali niezbędne do tego loginy i hasła.
Prosimy o terminowy odbiór zaświadczeń.
Bożena Lisowska
Dyrektor szkoły
Zakończenie roku szkolnego - harmonogram
Szanowni Rodzice,
poniżej przedstawiamy harmonogram zakończenia roku szkolnego 2023/24:
- 8:00 - msza św. w kościele parafialnym, zapraszamy rodziców,
- 9:00 - 11:00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej, pożegnanie klasy ósmej,
- 11:00 - 11:30 - spotkanie z wychowawcami w klasach,
- 11:30 - odwóz
Ze względu na wcześniejszy odwóz w tym dniu cateringu nie będzie.
Informacja o zakończeniu roku szkolnego w wychowaniu przedszkolnym
Szanowni Rodzice,
Informujemy, że zakończenie roku szkolnego 2023/24 w wychowaniu przedszkolnym odbędzie się w czwartek 20 czerwca 2024 r., w poszczególnych oddziałach grup przedszkolnych, w trakcie Dnia Rodziny. Od 24 do 28 czerwca 2024 r. oraz od 1 do 30 sierpnia 2024 r. zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem dyżuru wakacyjnego (w godzinach od 7:00 do 15:00).Dni adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci do punktu przedszkolnego Biedroneczki odbędą się 29-30 sierpnia 2024 r. w godzinach 10:00-12:00. Bardzo prosimy o zamawianie posiłków przez aplikację zamowposiłek.pl
Przypominamy również, że 28 czerwca br. mija termin podpisywania umów do punktu i oddziału przedszkolnego.
Anna Motyka
Osoba kierująca Punktem Przedszkolnym Biedroneczki
„Zielony Kapturek” – pierwsze przedstawianie kółka teatralnego
Na zakończenie zajęć kółka teatralno-muzycznego wystawiliśmy krótką sztukę teatralną pt. „Zielony kapturek” Doroty Dankowskiej . Przedstawienie nawiązuje do znanej bajki o Czerwonym Kapturku z taką różnicą, że kapturek nosi zieloną czapeczkę, a wilk daje się wyprowadzić z równowagi przez dużą ilość pytań zadawanych przez dziewczynkę.
Mimo krótkiego scenariusza udało nam się zaangażować wszystkie dzieci i każde z nich miało swoją rolę. W przedstawieniu dzieci grały role: kapturka, wilka, ptaszków, zajączków, wiewiórki i drzew, które były też narratorami naszej sztuki. Dekorację wykonały w całości dziewczynki z klasy II, a nagranie z występu powstało dzięki pomocy p. Moniki Dobosz.
Wszystkim serdecznie dziękuję za okazaną życzliwość i pomoc w organizacji przedstawienia.
Opiekun kółka – Magdalena Wójcik
21
Zajęcia taneczne
11 czerwca 2024 roku uczennice kl. I oraz kl. II przygotowały dla swoich rodziców krótki pokaz tańca nowoczesnego, który był zwieńczeniem pracy w II półroczu na zajęciach tanecznych. Wszystkie układy taneczne przygotowane podczas zajęć były dopasowywane do możliwości i zainteresowań dzieci. Choreografia powstała pod kierownictwem pani Julii Stojek. Brawa dla dzieci za wspaniały występ. Zapraszamy do obejrzenia nagrania. Utwór wykorzystany do tańca: Willy Wiliam „Ego”.
Julia Stojek
Ważny komunikat w sprawie legitymacji
Informacja dla rodziców
klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 7 czerwca 2023 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków 12 lipca 2024 r. wejdzie w życie obowiązek zastąpienia papierowej legitymacji szkolnej wersją plastikową, tzw. e-legitymacją.
W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do rodziców klasy pierwszej roku szkolnego 2024/2025 o przygotowanie zdjęć dzieci w wersji elektronicznej.
Zdjęcie musi spełniać poniższe wymagania:
– przedstawia twarz ucznia na wprost lub z półprofilu, bez nakrycia głowy i okularów przeciwsłonecznych, włosy nie mogą zasłaniać twarzy,
– jednolite, gładkie, jasne tło,
– dobra ostrość i naturalne kolory twarzy,
– wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70 – 80% fotografii,
– widać wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice,
– rozmiar min. 354×496 pikseli lub proporcjonalnie większy
– plik zapisany z rozszerzeniem JPG,
– wielkość pliku: do 1 MBZdjęcie do e-legitymacji musi spełniać takie same wymagania jak np. zdjęcie do dowodu osobistego czy paszportu. Podajemy Państwu link do strony gov.pl , gdzie podane są wszystkie informacje, jak powinno zdjęcie wyglądać,:
https://www.gov.pl/web/gov/zdjecie-do-dowodu-lub-paszportuMożna skorzystać również z bezpłatnego kreatora zdjęć - wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem i użyć kreatora:
https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacjiPlik graficzny w formacie .jpg prosimy o przesłanie na e-mail sekretariatu
sekretariat@szkolawidoma.pl w temacie wpisując: zdjęcie do legitymacji szkolnej.
Prosimy pamiętać o podpisaniu zdjęcia imieniem i nazwiskiem dziecka.
Zdjęcia prosimy przesyłać do dnia 16.08.2024 r.
Komunikat
Szanowni Państwo,
Informujemy, że od dnia 17 czerwca 2024 r. do dnia 28 czerwca 2024 r. będzie możliwość podpisania umowy do Punktu Przedszkolnego " Biedroneczki" i Oddziału Przedszkolnego A.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do sekretariatu w godzinach od 8:00 do 15:00.
Prezes SISOAnna Motyka
Laboratoria Przyszłości 03.06.2024r. – wypalarka do drewna
Uczniowie klasy 6 na lekcji techniki, pod kierunkiem pani Blanki Kulczyckiej, poznawali tajniki pracy z wypalarką do drewna, która pojawiła się w naszej szkole w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Jest to sprzęt, który niesamowicie rozwija kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i sprawność manualną. Jak się okazało praca z tym urządzeniem nie jest łatwa, ale niesamowicie wciągająca. W galerii kilka zdjęć z zajęć podczas których udało nam się wykonać kika prac.
#Laboratoria Przyszłości Blanka Kulczycka
4
Konkurs „SENIOR JUNIOR DWA BRATANKI”
5 czerwca 2024 roku w naszej szkole został rozstrzygnięty Konkurs Międzypokoleniowy „Senior junior dwa bratanki” organizowany w ramach projektu „Małopolska Szkoła Przyjazna Seniorom”. Konkurs polegający na pomysłowym spędzeniu czasu z dziadkami, sfotografowaniu i wysłaniu zdjęć na maila szkoły był skierowany do dzieci z klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego B. Przesłano wiele ciekawych fotografii obrazujących relacje między dziadkami, a wnukami i wspólnie spędzany czas, np. uprawianie sportu, przyrządzanie posiłków, opiekę nad zwierzętami domowymi czy udział w różnych wycieczkach.
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
1 miejsce: Emilia Leleń – OP B
Maksymilian Zębala – OP B
Tymon Laskiewicz – OP B
2 miejsce: Lena Bańska – kl. 1
Julia Szczepaniak – kl. 2
Lena Tarko - kl. 1
3 miejsce: Karol Iszlai – kl. 3
Róża Szafińska – kl. 1
Tymon Malik – OP B
Remigiusz Bałut – kl. 2
Wyróżnienia: Mikołaj Laskiewicz – kl. 2
Szymon Papierz – kl.1
Kinga Iszlai – OP B
Julia Malik – OP B
Adam Banaś – kl. 1
Alicja Płatek – kl.2
Nagrody zostaną ufundowane przez Stowarzyszenie MANKO. Niech wspomniany konkurs będzie inspiracją do kolejnych wydarzeń promujących relacje międzypokoleniowe i piękno czasu spędzanego z najbliższymi.
Barbara Perek – koordynator konkursu9
Bieszczady 2024
Dnia 3 czerwca 2024 r. uczniowie klasy siódmej wyruszyli wspólnie z uczniami ze szkół z Niedźwiedzia oraz Słomnik na wycieczkę w Bieszczady. W pierwszym dniu, w trakcie podróży do Ustrzyk Górnych (miejsca naszego zakwaterowania), zwiedziliśmy skansen, czyli Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku z pięknym ryneczkiem galicyjskim, chatą bojkowską itp. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu mieszkańców tamtych okolic. Odwiedziliśmy również Starówkę w Sanoku z ratuszem, cerkwią Trójcy Świętej, kościołem oo. Franciszkanów.
Drugiego dnia wyruszyliśmy wraz z przewodnikiem na szlak w kierunku Połoniny Wetlińskiej z najwyżej położonym schroniskiem w Bieszczadach - Chatką Puchatka. Było trudno, ale daliśmy radę. Pogoda na trasie pełnej bukowo-jodłowych lasów była doskonała. Widoki ze szczytu - przepiękne. Wieczorem, po obiadokolacji uczestnicy wycieczki spędzili czas na integracji. Prezentowali piosenki o Bieszczadach, rozwiązywali łamigłówki, rozpoznawali dzikie zwierzęta za pomocą kalamburów. Było dużo radości i emocji.
W środę rano pojechaliśmy w okolice Cisnej i odbyliśmy przejażdżkę bieszczadzką kolejką leśną wśród przepięknych zielonych lasów na trasie Majdan- Balnica- Majdan. Następnie przespacerowaliśmy się po centrum Cisnej, zakupiliśmy pamiątki i zajrzeliśmy do słynnej Siekierezady. Popołudniowe godziny spędziliśmy w Zatwarnicy. Odwiedziliśmy chatę Bojków i podeszliśmy do wodospadu Szepit. Kolejnym punktem dnia było kino Końkret, na miejscu dawnej stajni i obejrzenie tam filmu “Wolna sobota” oraz reportażu o życiu i pracy ludzi w Bieszczadach.
Czwartego dnia po śniadaniu razem z panią przewodnik znów wyruszyliśmy na górski szlak. Trasa wiodła od Wołosatego przez Tarnicę - najwyższy szczyt Bieszczad po polskiej stronie 1346 m n.p.m. - Szeroki Wierch , a następnie zejście do Ustrzyk Górnych, do naszego miejsca noclegowego. Wyprawa trwała ponad 5 godzin, a trasa liczyła około 12 km. Nie było łatwo, ale cel osiągnęliśmy. Wieczorem odbył się kolejny pogodny wieczór, gdzie kontynuowaliśmy rywalizację zespołową. Było wesoło, twórczo i tanecznie.
W ostatnim dniu naszego pobytu w Bieszczadach zawitaliśmy do bardzo urokliwego zakątka Polski. Miejscowość Muczne leży na terenie województwa podkarpackiego w gminie Lutowiska, nieopodal granicy z Ukrainą. Jest to osada licząca 17 mieszkańców. Znajduje się w niej Centrum Promocji Leśnictwa, w którym mogliśmy obejrzeć mieszkańców bieszczadzkich lasów i wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji o tamtejszych zwierzętach. Potem mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć żubry w zagrodzie pokazowej w Mucznem. Następnie zajrzeliśmy do małego kościółka św. Huberta, gdzie zaciekawiły nas elementy wyposażenia zrobione z poroży jeleni. Kolejnym punktem w drodze powrotnej do domu był przystanek przy zaporze w Solinie. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale pełni wrażeń i wiedzy o Bieszczadach wróciliśmy do naszych rodzin.
24
Konkurs z języka angielskiego
28 maja 2024 uczestniczyliśmy w Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miechowa i Szkoły Językowej – Hajek. Naszą szkołę reprezentowali: Matylda Haik i Alan Małek – oboje wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami językowymi. Matyldzie brakło tylko 1 punktu, by znaleźć się w gronie nagrodzonych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że zadania konkursowe były z poziomu matury rozszerzonej i wyższego. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników i organizatorów.
Barbara Waszuk
Apel 29 maja
29 maja 2024 odbył się apel, na którym zostały wręczone dyplomy i nagrody z bieżących konkursów. W marcu 19 uczniów z naszej szkoły z klas IV-VIII wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Polskiego „Galileo” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymała Maria Twardowska z kl. VIII. Dyplomy wyróżnienia i książki dostały: Matylda Haik z kl. VIII, Emilia Leleń i Stefania Jasiówka z kl. VI (uczennicom zabrakło tylko 1 punktu do dyplomu laureata). Pozostali uczestnicy odebrali dyplomy uznania.
W kwietniu odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Języku Łacińskim. Wzięło w nim udział 10 uczniów z klas IV-VIII. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy także nagrody książkowe. Pierwsze miejsce zajęła Maria Twardowska z kl. VIII, drugie miejsce Bartosz Kucala z kl. VI, trzecie miejsce (ex aequo): Matylda Haik z kl. VIII, Stefania Jasiówka z kl.VI i Matylda Czarny z kl. V. Wyróżnienie otrzymała Ula Papierz z kl. VI.
W tym roku odbyła się 8. edycja konkursu „Popisz się talentem!” organizowanego przez wydawnictwo Nawa Era. Konkurs polegał na napisaniu opowiadania o wizycie w krainie emotek. Dyplom za udział w literackich zmaganiach otrzymała Emilia Leleń z kl. VI. Andrea Janik wraz z redakcją gazetki szkolnej „Nie Mam Pomysłu” dokonała rozstrzygnięcia konkursu polegającego na odgadnięciu autora cytatu z ostatniego numeru gazetki. Zwycięzcą została Lena Tarko z kl. I.2
Święto Małopolski już 9 VI
Już 9 czerwca zapraszamy do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie na kolejną odsłonę Święta Małopolski. W tym roku czeka na Was program, w którym każdy - niezależnie od wieku - znajdzie coś dla siebie. Dzień pełen wrażeń zagwarantuje Nam aż 10 stref aktywności. Nauczycie się wyrabiać obwarzanki i moskole, malować piękne zalipiańskie wzory, tworzyć tradycyjne zabawki z drewna i materiału. Będziecie mogli samodzielnie przygotować żelki w kuchni molekularnej i nauczyć się obsługi drukarek 3D. Zabierzemy Was w ekscytującą grę terenową, w której będziecie poszukiwać tajemniczego Kryształu Czasu, spotykać znanych bohaterów z naszego regionu i rywalizować o cenne nagrody.
Wstęp wolny! Bądźcie z nami 9 czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. START godzina 12:00!
Więcej informacji na www.malopolska.pl.
Archiwum Aktualności