• Ważne komunikaty o konkursach, projektach i akcjach
          • Ważne komunikaty o konkursach, projektach i akcjach

          • Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat poniższych konkursów, w pliku zamieszczonym poniżej:

            Waz__ne_komunikaty.docx

            - Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny edycja 2023/2024

            - Ogólnopolski konkurs plastyczno-językowy dla klas IV

            - Ogólnopolski Test Ortograficzny

            - Być jak Ignacy!

            - Konkurs EDI PINGWIN z matematyki

             

             

             

        • Wyniki konkursu
          • Wyniki konkursu

          • Ogłosić należy, że pięć uczennic z naszej szkoły zostało laureatkami Gminnego Konkursu Plastycznego pt. Św. Jan Paweł II – Papież Rodziny zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II w Iwanowicach. Młodsi uczestnicy wykonali prace malarskie, starsi z kolei lapbooki. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z naszej szkoły, za co kieruję wyrazy uznania. Bardzo cieszę się z wyników i pragnę ogłosić,
            że w kategorii klas IV-VIII
            Stefania Jasiówka uczennica klasy VI zajęła I miejsce
            Emilia Leleń uczennica klasy VI zdobyła III miejsce
            Amelia Wójcik uczennica klasy IV otrzymała wyróżnienie
            i w kategorii klasy I-III laureatkami zostały:
            Kinga Palmowska uczennica klasy II zajęła II miejsce
            Sandra Rojewska uczennica klasy II otrzymała wyróżnienie
            Gratuluję dziewczynkom i zachęcamy do kolejnych działań.
            Beata Gaździcka

        • Wycieczka klas VI i VII na Wawel 
          • Wycieczka klas VI i VII na Wawel 

          • W czwartek, 19 października uczniowie klasy VI i VII odkrywali tajemnice Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie. Przewodnicy zapoznali ich z fascynującą historią polskich królów i znaków narodowych. Historia mogła się w końcu urzeczywistnić w postaci prawdziwych eksponatów, o których uczniowie słyszeli w szkole. Zobaczyli m.in. słynny Szczerbiec, płaszcz króla Jana III Sobieskiego i wiele innych pamiątek, które nawet dziś, po setkach lat, są wyjątkowo atrakcyjne i bezcenne. W komnatach reprezentacyjnych oczarowały uczniów wnętrza renesansowe i barokowe, a sama obecność tam była dla młodzieży niezapomnianym przeżyciem. Na koniec nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia ze smokiem wawelskim – niestety, jak widać – bez ognia.

            Katarzyna Kobendzowska-Grzegórzko

            Ewelina Solecka

             

        • Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia
          • Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia

          • 13 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się podwójna uroczystość – akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. Pani Ewelina Solecka powitała zgromadzonych: dyrekcję szkoły, zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Oświatowych, grono pedagogiczne, przedstawicieli Rady Rodziców, samorządy klasowe, pierwszaków wraz z rodzicami, ks. proboszcza parafii w Widomej Adama Grzesińskiego, przewodniczącego rady gminy Iwanowice – Edwarda Stopińskiego, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły oraz przedstawicielki klubu seniora JuRajska Siódemka. Obecny był również radny gminy Iwanowice pan Sebastian Rosa, który zadbał o nagłośnienie podczas akademii, za co bardzo dziękujemy.
            Dzieci z klasy pierwszej pod opieką swojej wychowawczyni pani Doroty Seweryn przedstawiły się społeczności szkolnej i zaprezentowały program artystyczny. Następnie pani dyrektor Bożena Lisowska pasowała każdego, dotykając specjalnym dużym ołówkiem.
            Pierwszaki otrzymały swój pierwszy dokument szkolny – legitymację oraz zapisały się w szkolnej kronice, zostawiając swoje odciski palców. Otrzymały także liczne prezenty, m.in. od swoich kolegów ze starszych klas. Za zaangażowanie w przygotowania tego pięknego wydarzenia oraz słodki poczęstunek serdecznie dziękujemy rodzicom pierwszoklasistów. Pani prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Oświatowych wręczyła akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego paniom Katarzynie Kobendzowskiej- Grzegórzko i Elwirze Żuradziej. W ten szczególny dzień przypomniano o tym, że mija właśnie 250 lat od utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego ministerstwa oświaty – tak bardzo zasłużonego dla polskiej edukacji. Na koniec zespół „Wszystko Gra” pod kierunkiem pani Beaty Gaździckiej zaprezentował piosenkę „Ale jazz”.

            Elżbieta Małasiewicz-Machula

        • Dzień Chłopaka w PP „Biedroneczki”
          • Dzień Chłopaka w PP „Biedroneczki”

          • 30 września każdego roku obchodzony jest Dzień Chłopaka – święto chłopców starszych jak i młodszych. W Punkcie Przedszkolnym „Biedroneczki ” również nie mogliśmy zapomnieć o naszych kochanych chłopcach. Z tej okazji - dzięki pomocy rodziców udało się nam przygotować słodki poczęstunek. Nie trzeba było zbyt wielu słów, które wyraziłyby zadowolenie naszych przedszkolaków, bo wystarczył ogromny uśmiech na ich buziach. Niespodziankom nie było końca – chłopcy otrzymali od swoich koleżanek z grupy małe upominki, którymi byli zachwyceni! Ten dzień spędziliśmy na wspólnych zabawach i tańcach.
            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
            Wiktoria Magiera
            Magdalena Dyląg-Dziedzic

        • Pierwszy Dzień Jesieni w Punkcie Przedszkolnym „Biedroneczki”
          • Pierwszy Dzień Jesieni w Punkcie Przedszkolnym „Biedroneczki”

          • „Idzie lasem Pani Jesień, I maluje liście w lesie. Te są żółte, te czerwone, A te jeszcze są zielone. Liście piękne, kolorowe, Lecą dzieciom wprost na głowę.”

            25 września Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „Biedroneczki” pożegnały cieplutkie lato, ale tego dnia nie było nam smutno, bo przecież przyszła do nas piękna, kolorowa jesień. Królowały brązowe, żółte, czerwone i pomarańczowe barwy. Oglądaliśmy przyniesione przez dzieci dary jesieni. Stworzyliśmy w sali kącik jesienny. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy, a na koniec robiliśmy piękne prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na korytarzu przed naszą salą.
            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.
            Magdalena Dyląg-Dziedzic
            Wiktoria Magiera

        • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie klas I-III
          • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie klas I-III

          • Korzystając z pięknej październikowej pogody, klasy I-III ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Widomej wyjechały na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Parku Legend w Nowej Słupi. Przekraczając drzwi obiektu w Parku Legend, wkroczyliśmy do świata świętokrzyskich
            opowieści. W nowoczesnym, multimedialnym obiekcie wzięliśmy udział w sabacie czarownic, zeszliśmy do piekła, odkryliśmy tajemnice zamku w Chęcinach i usłyszeliśmy mnóstwo niesamowitych opowieści.
            W sali edukacyjnej mogliśmy eksperymentować, bez skrępowania dotykać interaktywnych urządzeń, zobaczyliśmy piękny trójwymiarowy film o urokach regionu świętokrzyskiego, a także odbyliśmy „lot na miotle czarownicy” – wszystko w nowoczesnym symulatorze lotu z okularami wirtualnymi na oczach.
            Odwiedziny w parku były dla nas niezwykłym doświadczeniem, pełnym wrażeń i emocji, a to był dopiero pierwszy punkt naszego programu. W Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi uczestniczyliśmy warsztatach garncarskich. Nasi przewodnicy po garncarstwie nie tylko opowiadali o sztuce lepienia, ale również pokazywali, w jaki sposób to się odbywa. Dzieci miały możliwość tworzenia wspólnego dzieła najpierw na kole
            garncarskim, a później na stole. Po tak wyczerpujących doświadczeniach przyszła pora na obiad w Dworze Świętokrzyskim. Ostatnim punktem – dla niektórych bardzo wyczerpującym – było wejście na Łysą Górę i odwiedzenie klasztoru na Świętym Krzyżu. Według legendy opowiadanej przez panią przewodnik, to tam, po lasach Puszczy Jodłowej spacerował święty jeleń, czarownice zlatywały się na sabaty, a cyklopi usypywali gołoborze. Wędrówkę na Święty Krzyż rozpoczęliśmy od kamiennej figury pielgrzyma. Wędrując „Drogą Królewską”, którą w przeszłości zmierzali do sanktuarium polscy królowie, weszliśmy na szczyt wzniesienia (595 m n.p.m.) i zobaczyliśmy piękne widoki z platformy widokowej na gołoborzu, a później zwiedziliśmy klasztor i kaplicę Świętego Krzyża. Oczywiście nie zabrakło atrakcji w postaci zakupu pamiątek związanych z regionem świętokrzyskim.

            Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, gdzie na naszych uczniów czekali już stęsknieni rodzice.

            Magdalena Wójcik

        • Opieka nad mogiłą z czasów I wojny światowej
          • Opieka nad mogiłą z czasów I wojny światowej

          • 12 października Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem wybrał się do pobliskiego lasu w Widomej, aby dokonać niezbędnych prac porządkowych wokół mogiły zbiorowej z czasów I wojny światowej. Samorząd Uczniowski objął patronat nad tym miejscem już kilka lat temu i zawsze w porze jesiennej dba o jego estetykę. Na terenie cmentarza znajdują się dwa pomniki. Pierwszy z nich ma formę krzyża z metalowych listew,
            z motywem czterech liści na skrzyżowaniu ramion, umieszczonego na niskim postumencie z datą „XI 1914”. Drugi pomnik ma formę obramowanej kamieniami i przykrytej dwiema granitowymi płytami mogiły. U wezgłowia mogiły znajduje się ściana pomnikowa z granitu z prześwitem w kształcie krzyża oraz napisami:
            – „PAMIĘCI ŻOŁNIERZY/ POLEGŁYCH/ 18 LISTOPADA 1914 ROKU” – „MIEJSCE BITWY/ I WIECZNEGO SPOCZYNKU/ OK. 1500 ŻOŁNIERZY ARMII/ AUSTRO- WĘGIERSKIEJ/I ROSYJSKIEJ”.
            Otoczenie pomników jest ogrodzone słupkami z granitu o nieregularnym kształcie. W wyniku walk w listopadzie 1914 r. na terenie Lasu Maszkowskiego poległo wielu żołnierzy z armii austro-węgierskiej i rosyjskiej. Na pobojowisku w listopadzie 1916 r. został założony cmentarz wojenny, na którym spoczęły szczątki 584 żołnierzy, w tym 420 z armii austro-węgierskiej i 164 z armii rosyjskiej. W karcie ewidencyjnej miejsc walk i straceń z 1964r. podano liczbę 1500 pochowanych. W listopadzie 1914 roku w rejonie Maszkowa toczyły się zacięte walki, których celem było m.in. opanowanie położonego na wschód od Lasu Maszkowskiego wzgórza 349 i znajdującego się na jego stokach folwarku. Starsi mieszkańcy okolicy, naoczni świadkowie, mówili, że walki były tu szczególnie krwawe. W lesie w Maszkowie Austriacy utworzyli pozycję obronną, grzmiała artyleria, starcie skończyło się walką z Rosjanami na bagnety, setki ciał pokryły wtedy pole bitwy.
            Opiekun SU Ewelina Solecka

        • Lekcja religii na żywo
          • Lekcja religii na żywo

          • Korzystając z dobrodziejstwa, jakim jest niewielka odległość kościoła parafialnego pw. św. Piotra i Pawła od szkoły, w poniedziałkowe przedpołudnie klasa 1 odbyła planową lekcję religii w świątyni zamiast w sali lekcyjnej. Temat – „Poznaję dom, w którym mieszka Pan Bóg” – a poznawać najlepiej na żywo. Ksiądz proboszcz Adam Grzesiński przywitał nas z otwartym sercem i pokazał więcej niż się spodziewaliśmy. Okazuje się, że najmłodsi uczniowie chętnie uczą się trudnych słów, takich jak tabernakulum,
            konfesjonał, ambona, patena, ornat.
            Ogromnym przeżyciem dla uczniów było zbliżenie się do Najświętszego miejsca w kościele. Każde dziecko na pewno zapamiętało światło czerwonej lampki i że należy uklęknąć, bo tutaj mieszka
            Pan Jezus! Ksiądz zaprosił nas również do zakrystii, gdzie mogliśmy dotknąć szat liturgicznych i dowiedzieć się, do czego służy np. welon i sukienka. Nie sposób było odpowiedzieć na wszystkie pytania. Co ciekawsze brzmiały: – Kim są te pany, co wiszą na ścianie? (biskupi diecezji kieleckiej). – Jak Pan Jezus mieści się w takim małym tabernakulum? Na zakończenie zaśpiewaliśmy pieśń „Jeden jest tylko Pan”, uczyniliśmy znak Krzyża Świętego i pospiesznie wróciliśmy do szkoły. Bardzo dziękuję pani Dorocie Seweryn, wychowawcy klasy 1 za pomoc w opiece nad klasą i obsługę fotograficzną. Na pewno nie była to nasza jedyna wizyta w kościele, ksiądz chętnie przyjąłby wszystkie klasy.
            Szczęść Boże
            Beata Gaździcka

        • Dzień Przedszkolaka w PP „Biedroneczki”
          • Dzień Przedszkolaka w PP „Biedroneczki”

          • "Gdy przedszkolaki swój dzień świętują, Panie szybciutko im gratulują, że takie z nich dzielne zuchy nie tylko starszaki, ale też maluchy!” Dzień Przedszkolaka to najważniejsze święto wszystkich dzieci, które uczęszczają do przedszkola. Poznają tam swoich rówieśników, zawierają pierwsze przyjaźnie, a także zdobywają wiedzę o otaczającym je świecie . Ten dzień co roku obchodzimy 20 września.
            Maluszki z PP „Biedroneczki” również świętowały ten dzień. Przedszkolaki wykonały wspólną pracę plastyczną, czyli kolorową jaki ich wyobraźnia gąsienicę. Nie zabrakło różnorakich zabaw, które dzieci uwielbiają. Wychowawczynie wręczyły wszystkim super przedszkolakom dyplomy oraz wykonały piękne, pamiątkowe zdjęcia. Pani Prezes oraz cały Zarząd SISO podarował najmłodszym to co najbardziej lubią – słodkie upominki. To był wspaniały dzień! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

            Wiktoria Magiera
            Magdalena Dyląg-Dziedzic

        • Piękna Nasza Polska Cała
          • Piękna Nasza Polska Cała

          • Punkt Przedszkolny „Biedroneczki” bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Organizatorem Projektu jest Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi. Autorem i koordynatorem Projektu jest Ludmiła Fabiszewska.
            Główne założenia i cele projektu:
            - kształtowanie postaw patriotycznych dzieci i młodzieży, szacunku do własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, uwrażliwienie na historię, folklor i tradycje Polski, dostrzeganie wartości dorobku polskiej
            nauki i kultury,
            - uwrażliwienie na piękno języka polskiego i zachęcanie do posługiwania się poprawną polszczyzną,
            - budzenie poczucia empatii wobec innych ludzi, kształtowanie umiejętności dostrzegania potrzeb innych, zachęcanie do niesienia pomocy innym.
            Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkami polityki oświatowej MEN na rok szkolny 2022/2023. W ramach projektu dzieci będą realizować różne zadania, np. nauka hymnu, zasadzenie drzewa, nauka projektowej piosenki „Piękna Nasza Polska Cała”, tworzenie pocztówki swojej miejscowości.

                   Przedszkolne koordynatorki projektu:
            Wiktoria Magiera
            Magdalena Dyląg-Dziedzic

        • Historia w przedmiotach zamknięta
          • Historia w przedmiotach zamknięta

          • Klasa IV zaczyna swój program nauczania historii od poznania własnego kraju i genealogii rodzinnej. W ramach lekcji uczniowie przynieśli pamiątki rodzinne. Poszukując odpowiednich przedmiotów, zacieśnili też więzi rodzinne i poznali wiele interesujących historii. Współpraca uczniów ze swoimi rodzicami i dziadkami zaowocowała pokazem pięknych pamiątek rodzinnych: zdjęć, zakładek do książek, przedmiotów takich jak pucharek, medale, nosidło, młynek i wielu innych. Była nawet książka o historii rodzinnej – wydana, oprawiona, pełna zdjęć. To piękne, że rodziny naszej społeczności szkolnej pielęgnują historie rodzinne i dzielą się nimi z dziećmi i wnukami.

            Katarzyna Kobendzowska-Grzegórzko

             

        • 15 września w Punkcie Przedszkolnym „Biedroneczki” dużo się działo! Koniec. I KROPKA.
          • 15 września w Punkcie Przedszkolnym „Biedroneczki” dużo się działo! Koniec. I KROPKA.

          • Dzień Kropki to niezwykłe święto, które od lat inspiruje dzieci na cały świecie. W tym dniu przedszkolaki poprzez obejrzenie filmu poznały pewną kropkę, czyli Vashti i jej historię. Vashti to dziewczynka która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Od samego rana dzieci uczestniczyły w zabawach z kolorowymi kropkami, nie zabrakło też „kropkowych” prac plastycznych – powstały baranki w kolorowe kropki, a więc wyjątkowe! Kropka, to mały znak, a często jest początkiem czegoś wielkiego, o czym warto pamiętać. Ponadto przez cały dzień szukaliśmy talentów, przeganialiśmy smutki, uczyliśmy się jak dodawać innym i sobie wiary we własne możliwości! Dzień Kropki w przedszkolu to wspaniała szansa na to, by przepracować wiele trudności. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
            Magdalena Dyląg-Dziedzic
            Wiktoria Magiera

        • Zebranie rodziców
          • Zebranie rodziców

          • Szanowni Rodzice uczniów szkoły oraz dzieci oddziałów przedszkolnych, 

            Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Szafińska serdecznie zaprasza na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się w czwartek 12.10.2023 o godz. 18:00, na sali gimnastycznej.

            Zapraszamy!

             

        • Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Iwanowice
          • Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Iwanowice

          • W dniu 28 września 2023 r. w szkołach gminy Iwanowice przeprowadzono wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. Nasz Samorząd Uczniowski w tym dniu stał się Komisją Wyborczą nr 6 i przeprowadził wybory spośród zgłoszonych kandydatów: z klasy VI – Patryk Rosa, z klasy VIII – Maria Twardowska i Wiktor Żuradzki. Uprawnieni do głosowania byli uczniowie, którzy w dniu wyborów ukończyli 12 lat, było ich 33. Przeprowadzono głosowanie i po zliczeniu kart przez członków Komisji Wyborczej okazało się, że wszystkie oddane głosy były ważne a wyniki kształtują się następująco: Patryk Rosa otrzymał 6 głosów, Maria Twardowska – 15 a Wiktor Żuradzki – 12. W związku z tym miło mi ogłosić, że naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Gminy Iwanowice (już drugą kadencję) będą reprezetować Maria Twardowska i Wiktor Żuradzki.

            Katarzyna Kobendzowska-Grzegórzko

             

        •  Klub Małego Ratownika - 7.10.2023
          • Klub Małego Ratownika - 7.10.2023

          • W dniu 7 października br. w Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33, Kraków) ponownie zostanie zorganizowany KLUB MAŁEGO RATOWNIKA. Klub odbywa się w ramach trwającego w dniach 5-7.10.2023 Ogólnopolskiego Kongresu Ratowników Medycznych i organizowany jest przez Fundację POLARIS. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdą Państwo w załączonym plakacie informacyjnym. Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego uczestnictwa dzieci i młodzieży.