W dniu 31.01.2021 r. zakończył się konkurs "3 kRóLi".
I miejsce zajął Szymon Bałut z kl. IV, który wziął udział w konkursie wraz z:Filipem Piekarą z kl. II, Remigiuszem Bałutem z PPB "Biedroneczki"oraz Igą Piekarą. Gratulujemy!
W dniu 31.01.2021 r. zakończył się konkurs "3 kRóLi".
I miejsce zajął Szymon Bałut z kl. IV, który wziął udział w konkursie wraz z:Filipem Piekarą z kl. II, Remigiuszem Bałutem z PPB "Biedroneczki"oraz Igą Piekarą. Gratulujemy!
Szanowni Państwo,
pokonanie pandemii koronawirusa to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań. Dlatego bardzo liczymy na Państwa aktywność w przekazywaniu rzetelnych informacji na temat walki z koronawirusem i szczepień przeciwko COVID-19. W tym celu zachęcam do korzystania z materiałów promocyjnych kampanii#SzczepimySię. Znajdują się wśród nich spoty promocyjne, materiały graficzne, animacje oraz wypowiedzi ekspertów.
Zachęcamy do pobierania i rozpowszechniania elementów dostępnych na stronie: www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-dla-mediow
Piątek 29-go stycznia, miał być jednym z bardziej zwyczajnych dni w roku szkolnym. Na pierwszej lekcji w-f, później kartkówka z matematyki i wizja rozpoczynającego się weekendu. Kiedy przekroczyłam próg szkoły, oznajmiono mi, że lepiej byłoby, abym opóźniła przyjście do sali.
Pomyślałam…łobuzy coś zbroiły, a teraz naprawiają skutki. Zgodnie z instrukcją wydłużyłam czas na przybycie, wiedząc, że nad wszystkim czuwa Pani Iwonka. Kiedy poproszono mnie do sali, na moją głowę spadł deszcz konfetti, a wkoło rozbrzmiewało gromkie sto lat. Na tablicy finezyjne życzenia, kolorowe baloniki gdzie się da, to dekoracja idealna, aby uczcić urodziny. I tu już można by zakończyć z mojego punktu widzenia, pamięć o moim święcie, lecz fantazja moich wychowanków zabrała mnie dalej. Odpakowywałam prezenty, własnoręcznie
wykonane i zapakowane. Zostałam zaproszona do stołu zastawionego słodyczami, przygotowanymi przez Julię Dejworek i Wiktorię Pióro.
Widziałam absolutne zaangażowanie wszystkich uczniów, we wszystko co można było zobaczyć i to co niewidoczne, a doprowadziło do zwieńczenia dzieła. Wyrazy uznania kieruję również z tego miejsca do Julii Drohobyckiej, która własnoręcznie wykonała dla mnie szalik.
Szanowni Rodzice!
Należy się ocena celująca - z wychowania. Niech analitycy mówią i piszą co chcą o przyszłości świata. Ja wiem, że warto robić swoje i kształtować młode umysły według klucza, pełnego rodzimych
wartości.
wychowawczyni klasy III
Beata Gaździcka
W trakcie wspólnej zabawy oraz podczas realizacji kręgu tematycznego „Bezpieczne ferie”, uczniowie klasy pierwszej poznali numery alarmowe. Dowiedzieli się m. in. w jakich sytuacjach należy zadzwonić pod wskazany nr, potrafią wymienić bezpieczne miejsca do zabawy i rozpoznać sytuacje zagrażające życiu.
Ze względu na pandemię nie zaprosiliśmy przedstawicieli służb ratunkowych, tak jak to było we
wcześniejszych latach, ale wykorzystaliśmy zamieszczone na YouTubie filmiki:
1. www.youtube.com/watch?v=Fj2kGET7jP4
2. www.youtube.com/watch?v=YZOw6JvT5Ug
Zwieńczeniem zajęć było odegranie w parach scenek, w których dzieci wykazały się umiejętnościami prowadzenia rozmowy z dyspozytorem centrali służb ratowniczych oraz prace plastyczne, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy!
Szanowni Państwo,
informujemy, że w zakładce rekrutacja pojawiły się aktualne terminy i kryteria przyjęcia dzieci i uczniów do szkoły i punktu przedszkolnego,jak również niezbędne dokumenty.
Ulotka ośrodka środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w Miechowie. W ośrodku pracuje wyspecjalizowany zespół profesjonalistów ochrony zdrowia psychicznego - psychologowie, psychoterapeuci i terapeuci środowiskowi. Wszystkie świadczenia realizowane są nieodpłatnie - w ramach kontraktu z NFZ.
Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się treścią.
Ponad 12 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”.
Podsumowanie inicjatywy znajdą Państwo w komunikacie dostępnym na stronie MEiN https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ponad-12-tys-zgloszen-w-akcji-razem-na-swieta--dziekujemy.
W tym okresie wnuczęta mają okazję podziękować swoim Babciom i Dziadkom za opiekę, wsparcie i miłość. Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego A i B „Biedroneczki” oraz przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego wykonały laurki i upominki. Pamiętały również o złożeniu życzeń Babciom i Dziadkom, bo przecież nic tak nie cieszy dziadków w dniu ich święta, jak widok kochających wnuków.
Nie umiem pisać, układać wierszy,
a Dzień Babci i Dzień Dziadka
jest w przedszkolu moim pierwszym.
Nie umiem czytać, nie umiem liczyć,
ale z pomocą chcę Wam dziś życzyć:
Babciu i Dziadku dużo radości!
Żyjcie 100 lat w zdrowiu i miłości!
W tym tygodniu Babcie i Dziadkowie będą mogli zobaczyć na Facebooku Szkoły nagrany występ przedszkolaków dedykowany właśnie dla nich.
„...W świecie zwyczajnych, ludzkich spraw
Każdy gdzieś pędzi, każdy gna
Tam niezwykłą wartość w sobie ma
Babcia z Dziadkiem a ja kocham ich co dnia...”
Dzień Babci i Dziadka to jedna z najważniejszych tradycji naszej szkole. Co roku odbywały się imprezy artystyczne przygotowane przez uczniów i rodziców dla solenizantów. Tym razem ze względu na pandemię przygotowania miały inny charakter. Uczniowie z klas I-III pod kierunkiem swoich wychowawców wykonali prezenty dla solenizantów a zamiast kwiatów był dodatek muzyczny w postaci piosenki. Na uwagę zasługuje fakt, że wnukowie, zarówno Ci z pierwszej jak i z III klasy, ochoczo wykonywali podarunki a jak to wyglądało możecie Państwo zobaczyć w poniższej galerii. Mamy nadzieję, że przygotowane prezenty oraz piosenka w wykonaniu wnucząt przypadnie solenizantom do serca i spowoduje uśmiech i wzruszenie na ich twarzach.
W języku polskim występuje obszerna lista znanych reguł ortograficznych, które rządzą pisownią poszczególnych słów. Zniechęcenie pojawia się wówczas, gdy do akcji wkracza tzw. lista wyjątków, będących zaprzeczeniem wszelkich zasad... Pojawia się, ale nie u wszystkich!
Znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny” (kl. II i III) oraz Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny” online (kl. IV - VII). Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą, uzyskali bardzo wysokie wyniki i znaleźli się wśród laureatów:
Maria Twardowska klasa 5 - IV miejsce w kraju
Lidia Pawlik, klasa 2 - V miejsce w kraju
Stefania Jasiówka, klasa 3 - V miejsce w kraju
Bartosz Kucala, klasa 3 - V miejsce w kraju
Karolina Pałetko, klasa 3 - V miejsce w kraju
Kinga Gieras, klasa 6 - VIII miejsce w kraju
Poprawność ortograficzna jest szczególnie ważna, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, ponieważ wbrew pozorom piszemy coraz więcej. Posty internetowe, maile, czaty oraz komunikatory wykorzystują język pisany. Należy pamiętać, że stosowanie reguł ortograficznych to m. in. wyraz szacunku dla czytelnika oraz obraz poziomu znajomości naszej wiedzy o języku ojczystym. Tym bardziej cieszy fakt, że wśród naszej szkolnej społeczności wyłonili się uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, ambicję i zaangażowanie w naukę. Tutaj kieruję szczególne słowa uznania pod adresem wszystkich uczestników konkursu, również tych, którzy nie znaleźli się na liście laureatów. W zmaganiach wzięło udział 25 uczniów.
GRATULUJĘ LAUREATOM I ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW!
koordynator konkursu
Sylwia Kitlińska
Dnia 3 stycznia 2021 r. upłynął termin nadsyłania nagrań na konkurs "Rodzinne Kolędowanie", który polegał na wykonaniu kolędy lub pastorałki przez uczniów naszej Szkoły wraz z członkami rodziny w świątecznym klimacie. Serdecznie zapraszam do obejrzenia przygotowanych przez naszych uczestników materiałów. Pliki wideo zamieszczone poniżej.
Wojciech Kitliński
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wytycznymi MEiN, MZ i GIS w związku z powrotem uczniów klas I-III do szkół.
wytyczne_mein_mz_i_gis_dla_klas_iiii_szkol_podstawowych.pdf
Informujemy, że Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Powiatu Krakowskiego w okresie ferii zimowych uruchomiła infolinię dla dzieci, młodzieży, rodziców/opiekunów, nauczycieli jako dodatkową formę wsparcia w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Codziennie w godzinach od 8:00 do 22:00 pod nr telefonu 518 989 259 będzie dyżurował psycholog. Jeżeli pojawi się konieczność konsultacji i rozmowy, zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.
Samemu należy wymyślić słowa i je zaśpiewać do wybranej muzyki.
Celem konkursu jest nagranie krótkiej ballady o tematyce miłosnej. Muzykę do tego przedsięwzięcia skomponował Wojciech Kitliński, do wyboru jest 6 utworów, które można znaleźć tutaj:<https://drive.google.com/drive/folders/1Pl7WYT6uHM_n>
Jury w składzie: dyr Bożena Lisowska, Zarząd Szkoły, Sylwia Kitlińska i Wojciech Kitliński wybiorą najpiękniejsze utwory.Nagrania należy wysyłać do 14 lutego 2021r. do godz. 23:59 w postaci pliku muzycznego (MP3 lub WAV) na e-mail wojtek.klezmer@gmail.com. Organizatorzy przewidują nagrodę główną. Komisja może przyznać wyróżnienia. Wszystkie nagrania będzie można posłuchać za pośrednictwem strony internetowej naszej Szkoły.
Wszystkie zebrane dary zostały przewiezione do schroniska PSIE POLE w Racławicach. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane wielkie serce i tak hojne wsparcie naszej akcji! Razem możemy więcej
Koordynator akcji:
Klaudia Hipowska
Monika Nawalany-Bałut
Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi: Zamkiem Królewskim w Warszawie, Zamkiem Królewskim na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowym w Malborku, Muzeum Okręgowym w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Zamkiem Lubelskim – Muzeum Narodowym w Lublinie zapraszają na wirtualne spotkania w sieci dla dzieci i młodzieży.
Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich.
Rezydencje zapraszają do zwiedzania z Idą Nowakowską w cyklu „Muzeum oczami dziecka”, a znani youtuberzy na „Zamkowe Trendy”. Na „Muzyczny spacer po Rezydencjach Królewskich” oraz warsztaty zabierze wszystkich chętnych Piotr Rubik, a w świat baśni i legend przeniosą najmłodszych Joanna Moro i Agata Załęcka – lekturą „Królewskich bajek”.
Każdego dnia dodatkowe atrakcje, warsztaty i konkursy - aktualne informacje online na stronach Rezydencji.
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Szkolne Koło Caritas zorganizowało zbiórkę środków czystości na rzecz podopiecznych miechowskiego hospicjum. W tym roku ze względu na trwającą pandemię akcja ta przebiegła nieco inaczej, ale i tak dzięki ofiarności naszych uczniów i rodziców udało się zebrać bardzo dużo potrzebnych produktów. Niestety z uwagi na obowiązujący reżim sanitarny nie mogliśmy udać się do hospicjum wspólnie z wolontariuszami, środki czystości zostały przekazane przez opiekuna SKC.
Poniżej przedstawiamy listę osób, które podarowały środki czystości w ramach naszej przedświątecznej zbiórki:
Krzysztof Pobędza, Oliwia Laskiewicz, Szymon Kołacz, Wiktor Kołacz, Laura Bień, Alan Bień, Klaudia Pałetko, Julia Pałetko, Nikola Kłosińska, Karina Zborowska, Milena Zborowska, Agata Pałetko, Karolina Pałetko, Oliwia Mrajca, Maria Twardowska, Helena Twardowska, Kinga Gieras, Karolina Gieras, Kacper Janicki.
Drugim przedsięwzięciem przeprowadzonym w grudniu była akcja ,,Życzę Ci”, polegająca na wykonaniu kartek świątecznych dla pacjentów hospicjum. Część kartek została zrobiona przez wolontariuszy, jednakże zdecydowaną większość kartek wykonały dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz Punktu Przedszkolnego ,,Biedroneczki” z pomocą rodziców i pań wychowawczyń.
Dziękujemy wszystkim uczniom, przedszkolakom i rodzicom za ofiarność i zaangażowanie w przeprowadzonych akcjach.
Opiekun SKC: Marta Kucharska-Gurbiel
Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym. Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów.
Uczestnicy zmierzą się z dwoma zadaniami: w pierwszym trzeba wykonać projekt puzzli lub gry planszowej, uczącej jak i dlaczego segregujemy odpady komunalne. W drugim, trzeba zbudować makietę elektrosprzętu z materiałów recyklingowych, pamiętając o tym, żeby nie korzystać ze zdemontowanych urządzeń, ani ich części lecz z papieru, tektury, tworzyw sztucznych itp. Następnie w makiecie trzeba oznaczyć substancje lub/i materiały, które są groźne dla zdrowia człowieka lub środowiska naturalnego, a także te, które są najbardziej drogocenne.
Więcej na temat konkursu na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl
Konkurs jest bezpłatny.
Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Widomej ogłasza konkurs na najlepiej przebranych uczniów za 3 kRóLi.
Należy dobrać się w 3 osoby i przebrać się za 3 kRóLi na tle stosownej scenografii. Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną - przypominamy, że 3 kRóLi powinno mieć maseczki zakrywające nos i usta.
Termin nadsyłania prac: od 6.01. do 31.01.2021 r. w postaci zdjęcia (JPG. lub Bmp) na e-mail wojtek.klezmer@gmail.com. Jury w swojej ocenie kierować się będzie kreatywnością i oryginalnością pomysłu.
Organizatorzy przewidują nagrody za 3 pierwsze miejsca. Komisja może przyznać wyróżnienia. Wszystkie zdjęcia będzie można obejrzeć za pośrednictwem strony internetowej naszej Szkoły.
Celem konkursu jest wykonanie zdjęcia swojej choinki w przybraniu i świątecznej otoczce oraz zaznaczeniu „żywa” lub „sztuczna”.
Jury w składzie: dyr B. Lisowska, Zarząd Szkoły, B. Gaździcka, G. Rożek i W. Kitliński wybiorą najciekawszą „żywą” i „sztuczną” choinkę. Pracę należy nadsyłać od 4.01.2021r do 02.02.2021r. w postaci zdjęcia (JPG. lub Bmp) na e-mail wojtek.klezmer@gmail.com
Organizatorzy przewidują nagrody za 2 pierwsze miejsca. Komisja może przyznać wyróżnienia. Wszystkie zdjęcia będzie można obejrzeć za pośrednictwem strony internetowej naszej szkoły.
Zapraszamy do udziału!
Powered by aSc EduPage