• Zakończenie roku z dreszczykiem emocji

• W piątek cała społeczność naszej szkoły zakończyła rok szkolny 2021/2022. O godz. 8.00 spotkaliśmy się na mszy św. w kościele parafialnym, aby podziękować Bogu za całoroczną bezpieczną naukę i polecić się Jego opiece podczas wakacyjnego odpoczynku.
            Godzinę później na sali gimnastycznej rozpoczęliśmy uroczystość pożegnania klasy ósmej. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i wysłuchaniu hymnu narodowego nasi absolwenci, w obecności dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców i swoich młodszych kolegów, złożyli uroczystą przysięgę. Zapewniali, że będą strzec
            dobrego imienia szkoły i będą ją godnie reprezentować w każdej życiowej sytuacji, docenią trud wychowawczy
            nauczycieli, będą pielęgnować tradycje szkolne i narodowe oraz uczciwie pracować na pomyślność naszej Ojczyzny. Chorąży Jakub z klasy ósmej przekazał sztandar swojemu młodszemu następcy Mateuszowi z klasy siódmej. Nowi opiekunowie sztandaru obiecali strzec go i godnie reprezentować swoją szkołę.
            Po części oficjalnej nastąpiło pożegnanie klasy ósmej. Tradycyjnie zrobiła to w imieniu społeczności szkolnej klasa siódma pod opieką wychowawczyni Sylwii Kitlińskiej. Tym razem w konwencji szpiegowskiego filmu akcji.
            Absolwentów uznano za grupę przestępczą ósemka, którą dowodziła przebiegła wychowawczyni Andrea Janik. Usłyszeliśmy szereg zarzutów pod adresem zatrzymanych. Agenci wywiadu wszystkich członków grupy uznali za winnych zarzucanych im czynów i wręczyli wyroki skazujące. Siódmoklasiści stanęli na wysokości zadania. Z humorem i brawurą pożegnali swoich starszych kolegów. Wręczyli im pamiątkowe dyplomy i statuetki. Dopełnieniem uroczystości zakończenia roku szkolnego było wręczenie najlepszym uczniom świadectw z wyróżnieniem, nagród, stypendiów i upominków. Były podziękowania dla rodziców za współpracę na rzecz szkoły, listy gratulacyjne, wpisy do Złotej Księgi, gratulacje, pamiątkowe fotografie. Bez wątpienia można powiedzieć, że dla wielu uczniów, rodziców i nauczycieli był to dzień dumy i radości. Ósmoklasiści otrzymali również na pamiątkę specjalne statuetki „Absolwent 2022 Szkoła Podstawowa w Widomej”.