• Dyktando na Święto Niepodległości 2022

• W dniach 11-13 listopada 2022 r. odbędzie się charytatywne dyktando (w 100% przez internet) z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez portal Dyktanda.pl. Środki zebrane podczas tego wydarzenia trafią do Fundacji Zarys,która wysyła pomoc medyczną do Ukrainy. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału!

• Światowy Dzień Chleba w OPA

• 16 października obchodzimy Światowy Dzień Chleba, dzieci w Oddziału Przedszkolnego „A” również świętowali ten dzień. Wspólnie obejrzeliśmy filmy, które przybliżyły nam etapy powstawania chleba, dowiedzieliśmy się
            jak dawniej wypiekano chleb, jak z szacunkiem odnoszono się do chleba.
            Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł ze sobą pyszne bułeczki, chleb oraz składniki z których wspólnie zrobiliśmy kanapki. Po zrobieniu pięknych, kolorowych kanapek nadszedł czas na ich degustacje. Nie zabrakło również wspólnych zabaw, które sprawiły wiele uśmiechu i radości.

• Zbiórka warzyw i owoców

• Szkolne Koło Caritas serdecznie dziękuje za zaangażowanie w tegoroczną zbiórkę warzyw i owoców dla podopiecznych Miechowskiego Hospicjum. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni na potrzeby osób chorych, okazali im wsparcie, życzliwość i otwarte serce.

Opiekun SKC
            Elwira Żuradzka

• Święto Zmarłych

• W nawiązaniu do obchodzonego Święta Zmarłych, w dniu 28.10.2022 roku dzieci z PP - Biedroneczki odwiedziły miejscowy cmentarz. Pod pomnikiem przedszkolaki wspólnie zmówiły modlitwę i zapaliły znicz. Nasza wizyta na cmentarzu pokazała rzadko spotykaną u dzieci powagę i zamyślenie. W przedszkolu staramy się uczyć dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazać im, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci.
            Po powrocie do przedszkola "Biedroneczki" wykonały lampiony, które zabrały ze sobą do domu. Ten dzień przyniósł naszym wychowankom wiele refleksji i przemyśleń, którymi chętnie dzielili się ze swoimi kolegami i koleżankami z grupy.
            Monika Nawalany-Bałut
            Klaudia Hipowska

• Dzień Chleba w Oddziale Przedszkolnym „B”

• Dnia 20.10.2022 r. przypada Światowy Dzień Chleba. W Oddziale Przedszkolnym „B” również nie mogło zabraknąć obchodów tego ważnego dla Nas wszystkich dnia. Przedszkolaki na podstawie plakatu oraz krótkiej historyjki obrazkowej przypomniały sobie etapy powstawania chleba – sianie zbóż, koszenie ich, przetwarzanie ziaren na mąkę, a następnie wypiekanie z niej chleba. Dzieci przekonały się, że w każdej z tych czynności niezbędna jest ciężka praca człowieka.
            W tym dniu każde dziecko przyniosło różne rodzaje pieczywa: tradycyjnie – chleb, ale też bułki w przeróżnych kształtach, rogale, obwarzanki. Na tej podstawie zerówkowicze dostrzegli, że można wypiekać je z wielu rodzajów mąki – pszennej, orkiszowej, kukurydzianej itp. i tym samym pieczywo może mieć różne barwy.
            Zwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Chleba było wykonanie z przyniesionego przez przedszkolaki pieczywa oraz różnych składników – wędlina, ser, masełko i ulubionych warzyw - kolorowych kanapek. Następnie własnoręcznie przygotowane kanapeczki zostały skonsumowane przez dzieci ze smakiem!
            Było przepysznie! Warto uświadamiać więc dzieciom, że tak ważny dla nas chleb powstaje poprzez ciężką pracę innych ludzi i należy to doceniać.
            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Realizacja programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”

• W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego „B” zrealizowały pierwsze zadanie w ramach programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas” pt. „Wycieczka”. Polegało ono na odbyciu wycieczki po najbliższej okolicy w celu obserwacji różnych źródeł dymów i poznania ich rodzajów. Dzieciom udało się dostrzec, że dymy wytwarzane są głównie przez: samochody, kominy, piłę spalinową, ogniska oraz palone przez ludzi papierosy. Wspólnie zastanawiali się jaki kolor mają te dymy, a także jakiej są gęstości.
            Po powrocie ze spaceru do przedszkola dzieci pracując w grupach wykonały plakaty, które przedstawiały zaobserwowane źródła dymów lub te, które widziały podczas spacerów z rodzicami. Przedszkolakom doskonale udało się zilustrować źródła dymów oraz wygląd dymów.
            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.