• Konkurs plastyczny dla Przedszkola „Kartka Wielkanocna 2023”

• Regulamin przedszkolnego konkursu plastycznego „Kartka Wielkanocna 2023”
            I Organizator:
            Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Widomej
            II Uczestnicy:
             Dzieci z PP „Biedroneczki”,
             Oddziału Przedszkolnego „A”,
             Oddziału Przedszkolnego „B”.
            Konkurs dla kategorii wiekowej:
             Od 2,5/3 do 6 lat
            III Warunki uczestnictwa:
            Uczestnik konkursu wykonuje kartkę świąteczną w dowolnym formacie. Kartkę należy wykonać w formie płaskiej, dowolną techniką – należy dobrze przymocować wszystkie elementy, z jakich zostanie wykonana kartka.
            Tematyką kartki wielkanocnej mogą być motywy biblijne, a także związane z tradycją i zwyczajami wielkanocnymi.
            1. Uczestnicy dostarczają pracę do swoich wychowawców.
            2. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.
            3. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania prac.
            4. Kartki wykonane na konkurs stają się własnością organizatora.
            5. Prace należy złożyć do 17 marca (piątek) 2023r.
            7. Każda praca musi posiadać metryczkę przyklejoną na odwrocie strony i uzupełnioną
            danymi: imię i nazwisko uczestnika, wiek, grupa. Prace niepodpisane nie będą
            uwzględnione przez Jury.
            IV Zasady przyznawania nagród:
            1. Zwycięzcy zostaną wybrani przez Jury powołane przez Organizatora.
            2. Jury przy ocenie weźmie pod uwagę kryteria:
            - wkład własny dziecka w wykonanie pracy,
            - pomysłowość, pracochłonność, estetykę wykonania, oryginalność.

3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły.
            4. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do zmian w Regulaminie z powodów od
            nich niezależnych.
            5. Laureaci konkursu (I, II, III miejsce oraz wyróżnienia) otrzymają nagrody rzeczowe i
            pamiątkowe dyplomy.
            V Postanowienia ogólne:
            1. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na wykorzystywanie i przetwarzanie w bazie danych
            konkursu informacji osobowych zawartych w metryczce każdej z prac.
            2. Uczestnik wyraża zgodę na użycie przez organizatora materiałów konkursowych do działań
            informacyjno-promocyjnych.
            3. Sprawy niezawarte w regulaminie rozstrzyga organizator.
            4. Dostarczenie prac na konkurs oznacza zaakceptowanie regulaminu przez uczestnika i
            wyrażenie zgody na publikację prac z danymi osobowymi zgodnie z Ustawą o ochronie
            danych osobowych z dnia 10 maja 2018r.

• Świetlicowe zajęcia plastyczne

• Jeśli zapytać pierwszego napotkanego przechodnia o zadania szkoły, zapewne odpowie, że przede wszystkim jest to przekazywanie wiedzy - „uczenie”. Jednak nie tylko. W szkole dzieci także rozwijają swoje pasje. Na kółku plastycznym i podczas zajęć świetlicowych w pierwszym półroczu roku szkolnego 2022/23 powstawały piękne prace z różnorodnych materiałów. Dzieci miały okazję własnoręcznie wykonać m.in. przestrzenne róże z papieru, kwiaty z krepiny-słoneczniki, cyklameny, poinsecje (gwiazdy betlejemskie), pałki wodne, liście i zygokaktusy techniką origami, świątecznego skrzata z igliwia, kwiaty z łupin pistacji. I to wciąż nie wszystko!
            Działania na zajęciach plastycznych przynoszą jego uczestnikom mnóstwo satysfakcji, podnoszą wiarę we własne możliwości. Rozwijają umiejętności manualne i poczucie estetyki. Prace wykonane przez uczniów można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Barbara Perek