•  Sukces uczennicy
          • Sukces uczennicy

• Nasza uczennica Karolina Gränzer zdobyła złoty medal w konkurencji karate na ogólnopolskim turnieju Seido Karate. Gratulujemy!

• Chemiczny Kameleon

• Każdy zapewne wie że Kameleon to taki gad słynący ze zdolności do zmiany ubarwienia. Nie każdy jednak wie, że jest ,,chemiczny kameleon ‘’ . Klasa 7 na lekcji chemii przekonała się o istnieniu właśnie chemicznego kameleona w ramach lekcji o wodorotlenkach, wykonali samodzielnie takie doświadczenie. Zawartość naczynia w którym był roztwór wodorotlenku sodu z nadmanganianem potasu zmieniał kolor jak kameleon po dodaniu roztworu cukru. Zawartość naczynia zmieniała barwę z fioletoworóżowej na granatową, a następnie przechodziła w zieloną. W końcu pojawiło się żółte zabarwienie, które po kilku minutach przechodzi w żółtopomarańczowe. Chemia w ogóle nie musi być nudna.
            @LaboratoriaPrzyszlosci

Elwira Żuradzka

• Komunikat w sprawie rekrutacji w postępowaniu uzupełniającym

informujemy, że listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Punktu Przedszkolnego "Biedroneczki" oraz Oddziału Przedszkolnego B przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Widomej, w postępowaniu uzupełniającym zostały umieszczone w szkole w wejściu głównym.

Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej

Dorota Seweryn