Dnia 3 czerwca 2024 r. uczniowie klasy siódmej wyruszyli wspólnie z uczniami ze szkół z Niedźwiedzia oraz Słomnik na wycieczkę w Bieszczady. W pierwszym dniu, w trakcie podróży do Ustrzyk Górnych (miejsca naszego zakwaterowania), zwiedziliśmy skansen, czyli Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku z pięknym ryneczkiem galicyjskim, chatą bojkowską itp. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu mieszkańców tamtych okolic. Odwiedziliśmy również Starówkę w Sanoku z ratuszem, cerkwią Trójcy Świętej, kościołem oo. Franciszkanów.
Drugiego dnia wyruszyliśmy wraz z przewodnikiem na szlak w kierunku Połoniny Wetlińskiej z najwyżej położonym schroniskiem w Bieszczadach - Chatką Puchatka. Było trudno, ale daliśmy radę. Pogoda na trasie pełnej bukowo-jodłowych lasów była doskonała. Widoki ze szczytu - przepiękne. Wieczorem, po obiadokolacji uczestnicy wycieczki spędzili czas na integracji. Prezentowali piosenki o Bieszczadach, rozwiązywali łamigłówki, rozpoznawali dzikie zwierzęta za pomocą kalamburów. Było dużo radości i emocji.
W środę rano pojechaliśmy w okolice Cisnej i odbyliśmy przejażdżkę bieszczadzką kolejką leśną wśród przepięknych zielonych lasów na trasie Majdan- Balnica- Majdan. Następnie przespacerowaliśmy się po centrum Cisnej, zakupiliśmy pamiątki i zajrzeliśmy do słynnej Siekierezady. Popołudniowe godziny spędziliśmy w Zatwarnicy. Odwiedziliśmy chatę Bojków i podeszliśmy do wodospadu Szepit. Kolejnym punktem dnia było kino Końkret, na miejscu dawnej stajni i obejrzenie tam filmu “Wolna sobota” oraz reportażu o życiu i pracy ludzi w Bieszczadach.
Czwartego dnia po śniadaniu razem z panią przewodnik znów wyruszyliśmy na górski szlak. Trasa wiodła od Wołosatego przez Tarnicę - najwyższy szczyt Bieszczad po polskiej stronie 1346 m n.p.m. - Szeroki Wierch , a następnie zejście do Ustrzyk Górnych, do naszego miejsca noclegowego. Wyprawa trwała ponad 5 godzin, a trasa liczyła około 12 km. Nie było łatwo, ale cel osiągnęliśmy. Wieczorem odbył się kolejny pogodny wieczór, gdzie kontynuowaliśmy rywalizację zespołową. Było wesoło, twórczo i tanecznie.
W ostatnim dniu naszego pobytu w Bieszczadach zawitaliśmy do bardzo urokliwego zakątka Polski. Miejscowość Muczne leży na terenie województwa podkarpackiego w gminie Lutowiska, nieopodal granicy z Ukrainą. Jest to osada licząca 17 mieszkańców. Znajduje się w niej Centrum Promocji Leśnictwa, w którym mogliśmy obejrzeć mieszkańców bieszczadzkich lasów i wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji o tamtejszych zwierzętach. Potem mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć żubry w zagrodzie pokazowej w Mucznem. Następnie zajrzeliśmy do małego kościółka św. Huberta, gdzie zaciekawiły nas elementy wyposażenia zrobione z poroży jeleni. Kolejnym punktem w drodze powrotnej do domu był przystanek przy zaporze w Solinie. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale pełni wrażeń i wiedzy o Bieszczadach wróciliśmy do naszych rodzin.