Zespół Przedszkolny zajął III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Zwycięzcom gratulujemy!
LEKCJA MUZYKI W MISTRZOWSKIM WYDANIU
Na lekcji muzyki w klasie IV gościem specjalnym był Pan Grzegorz „Greg” Krawczyk – mistrz w zakresie gry na instrumentach perkusyjnych. Grzegorz gra na bębnach od 7 roku życia, współpracował m.in. z zespołem Detox, Patrycją Markowską, Piotrem Krupą, Mateuszem Ziółko oraz muzykami takimi jak m.in.: Paweł Mąciwoda (Scorpions), Steven Logan, Liam MacMhurri. W 2014 roku został nominowany w kategorii edukator w 1 edycji Polskich Nagród Perkusyjnych i ostatecznie zajął 2 miejsce.
Niecodzienna lekcja muzyki sprawiła radość czwartoklasistom, którzy zgłębili tajniki gry na instrumentach perkusyjnych i poznali ich specyfikę.Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Krawczykowi za poświęcony czas i urozmaicenie lekcji muzyki oraz zapraszamy do obejrzenia zamieszczonego materiału <TUTAJ>Wojciech Kitliński
Konkurs- "Słowa Muzyką Pisane"
Celem konkursu jest wybranie krótkiej poezji lub wiersza i nagranie recytacji do muzyki stworzonej specjalnie do danego tekstu. Sylwia Kitlińska będzie służyć pomocą w zakresie dykcji, natomiast Wojciech Kitliński czuwać będzie nad kompozycją muzyki oraz nagraniem materiału. Prace należy przesyłać na adres wojtek.klezmer@gmail.com do dnia 21 marca 2021 r. Jury w składzie: wicedyr. A. Motyka, M. Kucharka-Gurbiel, D. Seweryn, M. Wójcik, S. Kitlińska i W. Kitliński wybiorą najpiękniejsze muzyczne poezje.
Komisja przewiduje nagrodę główną, może również przyznać wyróżnienia. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.
Koordynator konkursu:
Wojciech Kitliński
Walentynki i Bal karnawałowy
12 lutego 2020 roku dla przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Widomej upłynął po znakiem koloru czerwonego i był przepełniony miłością i przyjaźnią. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki i opowiadały czym jest miłość . Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę i upominek od swoich nauczycieli. Był to dzień miłych wrażeń.
Kolejnym dniem pełnym wrażeń był bal karnawałowy. Karnawał to tradycja wypełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele dni. Dla każdego malucha jest to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego mogą choć na chwilę stać się swoimi ulubionymi bohaterami. Niezliczone księżniczki, czarownice, policjanci, wróżki, biedronki, piraci a także inne postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze Przedszkole przy
Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Widomej W pięknie przygotowanych, na to wyjątkowe wydarzenie, salach można było znaleźć kolorowe i tematyczne dekoracje. Nie zabrakło również przebranych nauczycielek. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka
zachęcała je do tańca. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się zabawy przy rytmach wesołej muzyki, które były przeplatane konkursami sprawdzającymi ich sprawność fizyczną.
Dzieci miały także okazję poznać tańce z różnych stron świata. Po licznych skocznych wygibasach trzeba było uzupełnić energię pysznym poczęstunkiem. Karnawał był świetną okazją do spędzenia czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. Ten wyjątkowy dzień zapadnie w pamięci każdemu przedszkolakowi z Widomej.
Julia Stojek23
Wyniki konkursów wokalnych
Świetne wieści z konkursu wokalnych organizowanego w ramach Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”. Eliminacje tegorocznych konkursów wokalnych miały charakter on-line
Uczennica kl. I –Amelia Wójcik wykonała pastorałkę „Od serca do ucha”. Zdobywając II miejsce w konkursie.
Z kolei zespół wychowania przedszkolnego w składzie: Krzysztof Zadorski, Laura Bień, Zofia Kupiec, Alicja Płatek, Barbara Kaźmierowska oraz Julia Szczepianiak prezentując pastorałkę „Puk, Puk, Puk” otrzymali III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dobra passa nie opuszczała naszych wokalistów przedszkolnych. Miło nam ogłosić, iż znaleźli się oni w gronie laureatów III Iwanowickiego Kolędowania. Zespół zdobył II miejsce.Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do odkrywania, prezentowania i rozwijania swoich zainteresowań i zdolności- nie tylko muzyczno- wokalnych.
Julia Stojek1
Tłusty czwartek
Tłusty Czwartek to dzień, w którym jemy pączki, oponki lub faworki. To czas, w którym żegnamy się z karnawałem. Tłusty Czwartek zwany też Comber oznacza „swawolenie w maskach na ulicy”. Tym razem nasi uczniowie z klas I-III „dokazywali” w swoich klasach pod bacznym okiem swoich wychowawców, przy smakołykach przygotowanych przez rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Ten dzień, na pewno przebiegał nieco innym harmonogramem niż zazwyczaj. Z powodu pandemii nie odbył się coroczny bal karnawałowy na udekorowanej w balony i serpentyny sali gimnastycznej pod kierunkiem wodzireja. Tegoroczny Comber przebiegał jako tzw. smakowanie czwartkowych tłustych przysmaków, oglądanie filmu, wybór najciekawszego stroju karnawałowego oraz gier planszowych. Jacy bohaterowie odwiedzili naszą szkołę, możecie Państwo zobaczyć w poniższej galerii.
Dorota Seweryn
24
Ze szkoły do laboratorium
Czy można połączyć dwa światy, tzn. przełom XIX/XX wieku i 10 lutego 2021? Mnie się chyba dzisiaj udało. Są postaci, zapisane na kartach historii, którym należy w szkole poświęcić sporo uwagi. Wykorzystując tradycyjne i nowoczesne technologie, stworzyłam przestrzeń dla uczniów mojej klasy do poznania niezwykłej kobiety naukowca - Marii Skłodowskiej-Curie.
Od pierwszych minut lekcji przeżywaliśmy niesamowite losy noblistki. Materiał filmowy ukazujący ważne momenty z życia rodaczki, oryginalne nagrania z przemową bohaterki pozostawiły mocne ślady w pamięci, co obserwowałam podczas trafnych odpowiedzi na pytania stworzone w aplikacjach multimedialnych. Z dbałością o szczegóły stworzyłam również w klasie laboratorium chemiczne. Wykorzystując oryginalne przedmioty z początków poprzedniego stulecia, przeprowadziłam z pomocą uczniów doświadczenie pt. „Bulgoczący wulkan”. Dwa kolejne eksperymenty badające właściwości dwutlenku węgla, obejrzeliśmy na edukacyjnych stronach internetowych.
Im dłużej poznawaliśmy wyjątkowe życie Marii Skłodowskiej-Curie rodziło się coraz więcej pytań i coraz więcej podziwu dla badaczki. Skromna, oszczędna, nie odpuszczająca mimo ogromnych przeciwności losu, nie myśląca o sławie i splendorze, matka dwóch córek… patriotka - to postawy, na podstawie których można budować kręgosłup młodego człowieka.
Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.Maria Skłodowska-Curie
Pozdrawiam wszystkich Państwa, którzy poświęcili czas na przeczytanie tego materiału. Dorosłego czytelnika zachęcam do przeczytania biografii napisanej przez córkę Ewę oraz filmu polskiej produkcji o przewidywalnym tytule.Beata Gaździcka
1
Rozstrzygnięcie świątecznych konkursów 2020/2021
W styczniu i lutym br. zakończyły się świąteczne konkursy: „Rodzinne Kolędowanie” i „Choinkowa Bitwa”
„Choinkowa Bitwa”:
W konkursie wzięli udział uczniowie klas od I – VIII. Celem konkursu było przesłanie zdjęcia swojej choinki w świątecznej aurze. Spośród 19 zgłoszonych do konkursu zdjęć , jury musiał wybrać jedno zdjęcie choinki „żywej” i jedno „sztucznej”. Komisja konkursowa stanęła przed dużym wyzwaniem.
Po długich naradach i przemyśleniach udało się wytypować zwycięzców. Pod uwagę wzięto m.in. niecodzienną scenografię oraz oryginalne ujęcie tradycyjnej choinki. Laureatami pierwszych miejsc zostali: w kategorii „żywa” – Urszula Papierz z kl. III oraz w kategorii „sztuczna” - Kajetan Gaździcki z kl. V. Ponadto wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają dyplomy i nagrody pocieszenia.
„Rodzinne Kolędowanie”:
W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów naszej Szkoły. Celem konkursu była integracja rodzin, głównie rodziców z dziećmi i podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd. Jury nie potrafiło podjąć jednoznacznej decyzji, co do zwycięskiego wykonania, ponieważ wszystkie nadesłane nagrania były jedyne w swoim rodzaju: pięknie zaprezentowane i przepełnione magią świąt. W związku z powyższym doceniając wkład pracy i zaangażowanie uczestników, Jury postanowiło, że wszystkim należą się słowa uznania i jako zwycięscy zostaną nagrodzeni:
Amelia Wójcik z kl. I, Alexander Krawczyk z kl. IV, Adam Laskiewicz z kl. IV, Magdalena Klupa z kl. IV, Wiktor Żuradzki z kl. V, Aleksander Kurowski z kl. VI, Amelia Ryż z kl. VI oraz Oliwia Laskiewicz z kl. VII.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w świątecznych konkursach i gratulujemy.
Koordynator konkursów: Wojciech Kitliński16
„Zaczarowana zagroda”
Antarktyda to kraina, która zachwyca swoją niezwykłością. Jak wiadomo, to co jest mało znane wzbudza w nas zainteresowanie. Tak też było z naszymi drugoklasistami, którzy poznali uroki krainy Bieguna Północnego, jej właściwości pogodowe, występujące zwierzęta i ciekawostki z nią związane.
Posumowaniem wiadomości była rozmowa na podstawie przeczytanej przez uczniów książki napisanej przez podróżników: Alinę i Czesława Centkiewiczów. Akcja opowiadania rozgrywa się na Antarktydzie, gdzie przebywają polarnicy ze stacji im. Dobrowolskiego. Naukowcy zamierzają oznakować grupę pingwinów Adeli i w ten sposób dowiedzieć się, jaką trasę zwierzęta przebędą w trakcie zimy polarnej. Na zakończenie uczniowie wykonali makiety związane z treścią książki.7
Na jakie zawody będzie zapotrzebowanie na rynku pracy?
Automatyk, dekarz, monter nawierzchni kolejowej, technik budowy dróg, technik programista, technik robotyk, technik spawalnictwa – to wybrane zawody szkolnictwa branżowego, na które prognozowane jest szczególne zapotrzebowanie na pracowników na krajowym rynku pracy. Już po raz trzeci Minister Edukacji i Nauki ogłosił w formie obwieszczenia prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.
Każdego roku, do 1 lutego, MEiN ogłasza prognozę w drodze obwieszczenia, w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”. Oprócz zapotrzebowania na krajowym rynku pracy, obwieszczenie zawiera również wykaz potrzebnych zawodów w poszczególnych województwach.
Celem prognozy jest wskazanie w jakim kierunku powinna kształtować się oferta szkolnictwa branżowego w odniesieniu do potrzeb krajowego i wojewódzkiego rynku pracy.
Prognoza jest podzielona na części krajową i wojewódzką. Określa ona ułożone alfabetycznie zapotrzebowanie na pracowników w poszczególnych zawodach.
Prognoza na krajowym rynku pracy
Zawody o szczególnym znaczeniu dla rozwoju państwa to: automatyk, dekarz, elektromechanik, elektronik, elektryk, kierowca mechanik, mechanik-monter maszyn i urządzeń, mechatronik, monter nawierzchni kolejowej, murarz-tynkarz, operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych, operator obrabiarek skrawających, ślusarz, technik automatyk, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik budowy dróg, technik dekarstwa, technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik elektronik, technik elektryk, technik energetyk, technik mechanik, technik mechatronik, technik programista, technik robotyk, technik spawalnictwa, technik transportu kolejowego.
W 2021 r. na liście krajowej pojawiły się po raz pierwszy 4 zawody:
- Dekarz – aktualne i przewidywane zapotrzebowanie na pracowników znacznie przekracza liczbę kształconych obecnie osób i wynika z potrzeb rynkowych zidentyfikowanych w branży dekarskiej.
- Technik dekarstwa (nowy zawód od września 2021 r.) – analizy rynku wykazały konieczność dalszego rozwoju kwalifikacji w zawodzie dekarz przez umożliwienie uzyskania bardziej zaawansowanych kwalifikacji i zapewnienie perspektyw rozwoju dla absolwentów zawodu.
- Technik robotyk (nowy zawód od września 2021 r.) – zmiany technologiczne powodują zasadność, a nawet konieczność wprowadzenia tego zawodu. Odpowiednie zaawansowanie kwalifikacji i innowacyjny charakter zawodu będą stanowić o jego atrakcyjności wśród potencjalnych uczniów.
- Monter nawierzchni kolejowej – zawód został dodany ze względu na planowany rozwój infrastruktury kolejowej, m.in. w związku z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, a także z planami rządu w zakresie rozwoju sieci kolejowej w Polsce.
Wykaz zawodów szkolnictwa branżowego, dla których jest prognozowane istotne zapotrzebowanie na pracowników w województwie małopolskim:
1 Automatyk
2 Betoniarz-zbrojarz
3 Blacharz
4 Cieśla
5 Cukiernik
6 Dekarz
7 Elektromechanik
8 Elektromechanik pojazdów samochodowych
9 Elektronik
10 Elektryk
11 Kierowca mechanik
12 Krawiec
13 Kucharz
14 Lakiernik samochodowy
15 Magazynier-logistyk
16 Mechanik motocyklowy
17 Mechanik pojazdów kolejowych
18 Mechanik pojazdów samochodowych
19 Mechanik-monter maszyn i urządzeń
20 Mechatronik
21 Monter izolacji budowlanych
22 Monter izolacji przemysłowych
23 Monter konstrukcji budowlanych
24 Monter nawierzchni kolejowej
25 Monter sieci i instalacji sanitarnych
26 Monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych
27 Monter stolarki budowlanej
28 Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
29 Murarz-tynkarz
30 Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych
31 Operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych
32 Operator obrabiarek skrawających
33 Operator urządzeń przemysłu chemicznego
34 Opiekun medyczny
35 Opiekun osoby starszej
36 Opiekunka dziecięca
37 Ortoptystka
38 Piekarz
39 Pracownik obsługi hotelowej
40 Stolarz
41 Ślusarz
42 Technik analityk
43 Technik automatyk
44 Technik automatyk sterowania ruchem kolejowym
45 Technik awionik
46 Technik budownictwa
47 Technik budownictwa kolejowego
48 Technik budowy dróg
49 Technik dekarstwa
50 Technik eksploatacji portów i terminali
51 Technik elektroenergetyk transportu szynowego
52 Technik elektronik
53 Technik elektroradiolog
54 Technik elektryk
55 Technik energetyk
56 Technik farmaceutyczny
57 Technik fotografii i multimediów
58 Technik handlowiec
59 Technik hotelarstwa
60 Technik informatyk
61 Technik inżynierii sanitarnej
62 Technik logistyk
63 Technik lotniskowych służb operacyjnych
64 Technik mechanik
65 Technik mechanik lotniczy
66 Technik mechatronik
67 Technik organizacji turystyki
68 Technik ortopeda
69 Technik pojazdów kolejowych
70 Technik pojazdów samochodowych
71 Technik programista
72 Technik przemysłu mody
73 Technik realizacji nagrań
74 Technik renowacji elementów architektury
76 Technik robót wykończeniowych w budownictwie
77 Technik spawalnictwa
78 Technik spedytor
79 Technik sterylizacji medycznej
80 Technik stylista
81 Technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej
82 Technik technologii chemicznej
83 Technik teleinformatyk
84 Technik telekomunikacji
85 Technik transportu kolejowego
86 Technik turystyki na obszarach wiejskich
87 Technik tyfloinformatyk
88 Technik usług pocztowych i finansowych
89 Technik włókiennik
90 Technik żywienia i usług gastronomicznych
Wykaz zawodów szkolnictwa branżowego, dla których jest prognozowane umiarkowane zapotrzebowanie na pracowników w województwie małopolskim:
1 Asystent osoby niepełnosprawnej
2 Asystentka stomatologiczna
3 Blacharz samochodowy
4 Drukarz offsetowy
5 Florysta
6 Fotograf
7 Fryzjer
8 Higienistka stomatologiczna
9 Jeździec
10 Kaletnik
11 Kamieniarz
12 Kelner
13 Kominiarz
14 Koszykarz-plecionkarz
15 Kowal
16 Mechanik precyzyjny
17 Mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych
18 Obuwnik
19 Ogrodnik
20 Operator maszyn w przemyśle włókienniczym
21 Operator procesów introligatorskich
22 Operator urządzeń przemysłu szklarskiego
23 Opiekun w domu pomocy społecznej
24 Opiekunka środowiskowa
25 Podolog
26 Pracownik pomocniczy fryzjera
27 Pracownik pomocniczy gastronomii
28 Pracownik pomocniczy krawca
29 Pracownik pomocniczy mechanika
30 Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej
31 Pracownik pomocniczy stolarza
32 Protetyk słuchu
33 Przetwórca mięsa
34 Pszczelarz
35 Rękodzielnik wyrobów włókienniczych
36 Rolnik
37 Sprzedawca
38 Tapicer
39 Technik administracji
40 Technik agrobiznesu
41 Technik architektury krajobrazu
42 Technik archiwista
43 Technik bezpieczeństwa i higieny pracy
44 Technik chłodnictwa i klimatyzacji
45 Technik dentystyczny
46 Technik ekonomista
47 Technik geodeta
48 Technik geolog
49 Technik górnictwa podziemnego
50 Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
51 Technik hodowca koni
52 Technik inżynierii środowiska i melioracji
53 Technik leśnik
54 Technik masażysta
55 Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
56 Technik obuwnik
57 Technik ochrony fizycznej osób i mienia
58 Technik ochrony środowiska
59 Technik ogrodnik
60 Technik optyk
61 Technik pożarnictwa
62 Technik prac biurowych
63 Technik rachunkowości
64 Technik reklamy
65 Technik rolnik
66 Technik technologii drewna
67 Technik technologii żywności
68 Technik transportu drogowego
69 Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
70 Technik usług fryzjerskich
71 Technik usług kelnerskich
72 Technik usług kosmetycznych
73 Technik weterynarii
74 Technik wiertnik
75 Terapeuta zajęciowy
76 Zdobnik ceramiki
77 Złotnik-jubiler
Źródło: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WMP20210000122/O/M20210122.pdf
Udział klasy II w projekcie „ Zdrowo jem, więcej wiem”
Klasa II zakończyła pierwszy etap programu „Zdrowo jem, więcej wiem". Organizatorem projektu jest Bank Ochrony Środowiska, a patronat nad konkursem objęła pani Agata Kornhauser - Duda. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych, wdrażanych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów nie tylko tych, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie, ale również tych, które nam szkodzą. Istotnym elementem jest uświadomienie dzieciom związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
Zajęcia w klasie II były przeprowadzone na podstawie wyznaczonych scenariuszy. Uczniowie poznali wartości odżywcze warzyw i owoców. Poruszony został również aspekt dot. nadmiernej ilości cukru w organizmie człowieka i jego negatywnych skutków. Temat warzyw i owoców jest uczniom dobrze znany. Wszyscy wiedzą, jakie korzyści niesie włączanie tych produktów do dziennego jadłospisu. Natomiast rozmowa dot. słodyczy
wzbudziła duże zainteresowanie. Mimo, iż przedstawione były te złe składniki, które
znajdują się w słodyczach, to nie zniechęciło uczniów do ich spożywania. Niektórzy nawet twierdzili, że
ten temat wzmógł w nich apetyt. Jeden z uczniów Filip T. przygotował pogadankę na temat składników, które znajdują się w słodkich batonach.
Podsumowaniem przeprowadzonych zajęć było zespołowe wykonanie plakatów. Jedna grupa tworzyła plakat na temat wartości odżywczych warzyw i owoców, druga umieszczała w swojej pracy produkty, które mogą zastąpić słodkośći; np. suszone owoce.Plakaty, które zdobyły najwięcej głosów wśród uczniów zostały wyróżnione pierwszym miejscem. Miejsce I dla Lidii. P i Patryka. M. Dzieła można zobaczyć na korytarzu szkolnym. Na zakończenie projektu wyświetlona została prezentacja przygotowana przez naszych uczniów: Filipa T. i Filipa. P, którzy wykazali się niezwykłą kreatywnością. Na slajdach mamy wyróżnione owoce, w których znajdziemy pełną gamę witamin. Prezentacja w całości wykonana została przez chłopców, przy niewielkiej pomocy rodziców.
Wszystkim naszym uczestnikom, za szczególne zaangażowanie, należą się gromkie brawa!
11
Kampania #SzczepimySię
Szanowni Państwo,
pokonanie pandemii koronawirusa to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań. Dlatego bardzo liczymy na Państwa aktywność w przekazywaniu rzetelnych informacji na temat walki z koronawirusem i szczepień przeciwko COVID-19. W tym celu zachęcam do korzystania z materiałów promocyjnych kampanii#SzczepimySię. Znajdują się wśród nich spoty promocyjne, materiały graficzne, animacje oraz wypowiedzi ekspertów.
Zachęcamy do pobierania i rozpowszechniania elementów dostępnych na stronie: www.gov.pl/web/szczepimysie/materialy-dla-mediow
Dzień pełen niespodzianek
Piątek 29-go stycznia, miał być jednym z bardziej zwyczajnych dni w roku szkolnym. Na pierwszej lekcji w-f, później kartkówka z matematyki i wizja rozpoczynającego się weekendu. Kiedy przekroczyłam próg szkoły, oznajmiono mi, że lepiej byłoby, abym opóźniła przyjście do sali.
Pomyślałam…łobuzy coś zbroiły, a teraz naprawiają skutki. Zgodnie z instrukcją wydłużyłam czas na przybycie, wiedząc, że nad wszystkim czuwa Pani Iwonka. Kiedy poproszono mnie do sali, na moją głowę spadł deszcz konfetti, a wkoło rozbrzmiewało gromkie sto lat. Na tablicy finezyjne życzenia, kolorowe baloniki gdzie się da, to dekoracja idealna, aby uczcić urodziny. I tu już można by zakończyć z mojego punktu widzenia, pamięć o moim święcie, lecz fantazja moich wychowanków zabrała mnie dalej. Odpakowywałam prezenty, własnoręcznie
wykonane i zapakowane. Zostałam zaproszona do stołu zastawionego słodyczami, przygotowanymi przez Julię Dejworek i Wiktorię Pióro.Widziałam absolutne zaangażowanie wszystkich uczniów, we wszystko co można było zobaczyć i to co niewidoczne, a doprowadziło do zwieńczenia dzieła. Wyrazy uznania kieruję również z tego miejsca do Julii Drohobyckiej, która własnoręcznie wykonała dla mnie szalik.
Szanowni Rodzice!Należy się ocena celująca - z wychowania. Niech analitycy mówią i piszą co chcą o przyszłości świata. Ja wiem, że warto robić swoje i kształtować młode umysły według klucza, pełnego rodzimych
wartości.
wychowawczyni klasy III
Beata Gaździcka1
„Czy Ty też już znasz….”
W trakcie wspólnej zabawy oraz podczas realizacji kręgu tematycznego „Bezpieczne ferie”, uczniowie klasy pierwszej poznali numery alarmowe. Dowiedzieli się m. in. w jakich sytuacjach należy zadzwonić pod wskazany nr, potrafią wymienić bezpieczne miejsca do zabawy i rozpoznać sytuacje zagrażające życiu.
Ze względu na pandemię nie zaprosiliśmy przedstawicieli służb ratunkowych, tak jak to było we
wcześniejszych latach, ale wykorzystaliśmy zamieszczone na YouTubie filmiki:
1. www.youtube.com/watch?v=Fj2kGET7jP4
2. www.youtube.com/watch?v=YZOw6JvT5Ug
Zwieńczeniem zajęć było odegranie w parach scenek, w których dzieci wykazały się umiejętnościami prowadzenia rozmowy z dyspozytorem centrali służb ratowniczych oraz prace plastyczne, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy!14
OŚRODEK ŚRODOWISKOWEJ OPIEKI DZIECI I MŁODZIEŻY
Ulotka ośrodka środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w Miechowie. W ośrodku pracuje wyspecjalizowany zespół profesjonalistów ochrony zdrowia psychicznego - psychologowie, psychoterapeuci i terapeuci środowiskowi. Wszystkie świadczenia realizowane są nieodpłatnie - w ramach kontraktu z NFZ.
Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się treścią.
Podziękowanie za udział w III edycji Akcji „Razem na Święta”
Ponad 12 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”.
Podsumowanie inicjatywy znajdą Państwo w komunikacie dostępnym na stronie MEiN https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ponad-12-tys-zgloszen-w-akcji-razem-na-swieta--dziekujemy.
Dzień Babci i Dzień Dziadka - 21 i 22 stycznia
W tym okresie wnuczęta mają okazję podziękować swoim Babciom i Dziadkom za opiekę, wsparcie i miłość. Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego A i B „Biedroneczki” oraz przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego wykonały laurki i upominki. Pamiętały również o złożeniu życzeń Babciom i Dziadkom, bo przecież nic tak nie cieszy dziadków w dniu ich święta, jak widok kochających wnuków.
Nie umiem pisać, układać wierszy,
a Dzień Babci i Dzień Dziadka
jest w przedszkolu moim pierwszym.
Nie umiem czytać, nie umiem liczyć,
ale z pomocą chcę Wam dziś życzyć:
Babciu i Dziadku dużo radości!
Żyjcie 100 lat w zdrowiu i miłości!W tym tygodniu Babcie i Dziadkowie będą mogli zobaczyć na Facebooku Szkoły nagrany występ przedszkolaków dedykowany właśnie dla nich.
10
Dla Babci i Dziadka
„...W świecie zwyczajnych, ludzkich spraw
Każdy gdzieś pędzi, każdy gna
Tam niezwykłą wartość w sobie ma
Babcia z Dziadkiem a ja kocham ich co dnia...”Dzień Babci i Dziadka to jedna z najważniejszych tradycji naszej szkole. Co roku odbywały się imprezy artystyczne przygotowane przez uczniów i rodziców dla solenizantów. Tym razem ze względu na pandemię przygotowania miały inny charakter. Uczniowie z klas I-III pod kierunkiem swoich wychowawców wykonali prezenty dla solenizantów a zamiast kwiatów był dodatek muzyczny w postaci piosenki. Na uwagę zasługuje fakt, że wnukowie, zarówno Ci z pierwszej jak i z III klasy, ochoczo wykonywali podarunki a jak to wyglądało możecie Państwo zobaczyć w poniższej galerii. Mamy nadzieję, że przygotowane prezenty oraz piosenka w wykonaniu wnucząt przypadnie solenizantom do serca i spowoduje uśmiech i wzruszenie na ich twarzach.
1
Archiwum Aktualności