Szanowni Państwo, informujemy, że 24 czerwca (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć.
Spis Ludności 2021 - przypomnienie
Szanowni Państwo, Gminne Biuro Spisowe w Iwanowicach w ramach promocji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 przypomina o trwającym od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.
Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin. Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzeni aspisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w2021 r. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny. W załączeniu przekazujemy podstawowe informacje dotyczące spisu ludności.
Informacja_spis_ludnosci_szkoly.odt
Narodowy_Spis_Powszechny_Ludnosci_i_Mieszkan_NSP_2021.odt_Szkoly.odt
List Pani prezes KRUS dr Aleksandry Hadzik do dzieci
Oddział Regionalny KRUS w Krakowie przesyła w załączeniu list Pani Prezes KRUS dr Aleksandry Hadzik do dzieci w sprawie zachowania zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.
Plik z listem: List_pani_Prezes_wakacje_A3_2021.pdf
W roli nauczyciela!
Zapraszamy na krótką relację z niecodziennych lekcji języka polskiego, które były zwieńczeniem ukończenia przez nas drugiego etapu edukacyjnego. Do projektu nie trzeba nas było długo namawiać. Pani Sylwia Kitlińska czuwała nad warstwą merytoryczną cyklu zajęć, w których role się odwróciły i to my byliśmy nauczycielami! Do wyboru mieliśmy kilka ciekawych i różnorodnych tematów. Chętnych nie brakowało. Z wielkim zaangażowaniem
podeszliśmy do tego zadania. Zajęcia wzbogaciliśmy o rekwizyty, stroje i książki, które doskonale wkomponowały się w poruszaną przez nas tematykę.
Do świata reklamy zaprosiła nas Natalia Piskorz, która przedstawiła nam różne rodzaje reklam i nauczyła odróżniać perswazję od manipulacji. Dzięki Klaudii Pałetko przenieśliśmy się do czasów, w których tworzył Adam Mickiewicz. Poczuliśmy klimat epoki romantyzmu. Koleżanka omówiła wiele zagadnień, które będziemy mogli wykorzystać w szkole średniej. Z kolei Karina Zborowska rozbudziła w nas fascynację teatrem. Poznaliśmy jego dzieje od czasów starożytnych po współczesność. Lekcja stanowiła powtórkę materiału omawianego w szkole podstawowej oraz wprowadzenie w tematykę tragedii antycznej, od której rozpoczniemy naszą przygodę z językiem polskim w szkole średniej. Jakub Palmowski zapoznał nas z rysunkowym światem komiksów i pokazał nam technikę ich tworzenia. Ernest Kurbiel w trakcie prowadzonych przez siebie zajęć poruszył dość nietypowy temat dotyczący kiczu we współczesnym świecie. Nauczył nas rozróżniać kicz, od brzydoty. Pod koniec każdej lekcji mogliśmy zweryfikować naszą wiedzę, ponieważ przygotowaliśmy również quizy i zestawy pytań. Wszystkie tematy zostały zaprezentowane w oryginalny sposób. Dzięki zrealizowanemu projektowi mieliśmy możliwość zdobywania wiedzy, poprzez nauczanie innych.
Karina Zborowska, Natalia Piskorz, Klaudia Pałetko,
Nikola Kłosińska, Weronika Fundament17
Umowy do punktu przedszkolnego
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że termin podpisywania umów na świadczenie usług przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022 odbywać się będzie w terminie od 21 do 25 czerwca br. W załączniku przesyłamy umowę, którą prosimy wypełnić w dwóch egzemplarzach i złożyć w sekretariacie szkoły, u wychowawców przedszkola lub wrzucić w kopercie do skrzynki pocztowej w szkole.
Zarząd SISO
Udane Turnieje międzyszkolne dla SP Widoma
W dniach 11.06 oraz 14.06 odbyły się zawody międzyszkolne drużynowe „ o Puchar Wójta” w Piłkę nożną organizowane przez Gminę Iwanowice . Kolejno zmagania dla klas 7-8 oraz 4-6 rozgrywane w Sieciechowicach cieszyły się sporym zainteresowaniem szkół oraz kibiców. Nasza Reprezentacja szkolna wykazując duże umiejętności piłkarskie oraz zaangażowanie, spisała się dosłownie na medal! W turnieju dla klas 7-8 nasza odmłodzona drużyna uczniami z niższych klas zajęła 3 miejsce, zaś rozgrywki dla klas 4-6 zostały zdominowane przez naszych uczniów i z kompletem punktów zajęli pierwsze miejsce, tracąc tylko jedną bramkę w turnieju.
Szkołę reprezentowali :
Turniej klas 7-8
Fima Krystian, Fundament Arkadiusz, Kołacz Szymon, Kołacz Wiktor, Kurowski Aleksander, Palmowski Jakub, Janicki Kacper, Oćwieja Jakub, Ciaranek Jakub, Pobędza Krzysztof
Turniej klas 4-6
Bałut Szymon, Fima Krystian, Fundament Arkadiusz, Kołacz Szymon, Kołacz Wiktor, Kucala Stefan, Kurowski Aleksander, Pycia Jan
Gratulujemy naszym uczniom sukcesów sportowych!
KIBICUJEMY NASZEJ DRUŻYNIE
Jak już wszystkim wiadomo, 11 czerwca rozpoczęły się Piłkarskie Mistrzostwa Europy 2020, które będą trwać do 11 lipca. Pierwotnie, turniej miał się odbyć w czerwcu i lipcu 2020 roku w dwunastu, europejskich miastach, jednak ze względu na pandemię zawody zostały przeniesione na 2021 rok.
W tym roku otwarcie EURO odbyło się w bardzo okrojonej formie a otwarciem zawodów był mecz Turcja – Włochy, który odbył się na Stadio Olimpico w Rzymie i to właśnie w Wiecznym Mieście na godzinę przed pierwszym gwizdkiem odbyła się ceremonia otwarcia mistrzostw. W poniedziałek, czyli dzisiaj o godzinie 18:00 odbędzie się mecz POLSKA:SŁOWACJA. Nasi uczniowie, którzy są zagorzałymi kibicami, udowodnili w jaki sposób będą kibicować naszej drużynie i jak będą ją zagrzewać do walki z przeciwnikiem. Dowodem na to są poniżej umieszczone zdjęcia. Mamy nadzieję, że dołączą do nich całe rodziny i że dzisiejsze późne popołudnie będzie świętem dla całej piłkarskiej braci.3
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat - Ważny komunikat MEiN
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Więcej informacji w dokumentach poniżej:
20210611szczepieniauczniowwwieku1218latinformacjedlaszkoli.docx
Dzień Dziecka zdrowo, czyli na sportowo
W naszej szkole stało się już tradycją, że 1 czerwca każdy uczeń stawia się na zajęcia w stroju sportowym. Nie inaczej było również w tym roku. Impreza rozpoczęła się na parkingu szkolnym, od powitania przez wychowawców i nauczycieli uczniów klas IV - VIII i wyjazdu autokarem na Plac Zabaw do Maszkowa. Podczas czterogodzinnej zabawy dzieci zmagały się z różnymi konkurencjami sportowymi. Odbywały się one z podziałem na grupy. W rozgrywkach brały udział wszyscy uczniowie. Celem było uaktywnienie jak największej ilości uczniów, bez względu na posiadane przez nich umiejętności sportowe.
Uczestnicy mogli popisać się swoimi umiejętnościami m.in. w biegach sztafetowych, rzutem piłeczki i strzałem do celu, skokiem w dal oraz grze zespołowej w piłkę nożną. Po zakończonych konkurencjach sportowych uczniowie, wraz z wychowawcami klas, udali się na pyszny i treściwy poczęstunek. Wszyscy z zaangażowaniem brali udział w konkurencjach sportowych.Tego dnia każdy był zwycięzcą, najważniejsza była bardzo dobra zabawa na świeżym powietrzu oraz fakt, że mogliśmy "wyjść" spoza monitorów i spędzić ten czas razem.
Wycieczka-Dzień Dziecka
Tegoroczny Dzień Dziecka klasom I-III minął w przyjemnej atmosferze. W sprzyjających warunkach pogodowych udało nam się udać do Ojcowskiego Parku Narodowego. Ta z dawna wyczekiwana wyprawa pozostawi na pewno, ślady w pamięci na długo. Mimo, iż zajęcia szkolne były dzisiaj odwołane, uczniowie wzięli niepostrzeżenie udział w lekcji historii, biologii i geografii. Podzieleni na dwie grupy, odwiedzili te same punkty napiętego programu. Zobaczyliśmy najlepiej zachowany zamek na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej - Zamek w Pieskowej Skale poznając jego długą historię. Przyjrzeliśmy się z bliska Maczudze Herkulesa w Ojcowie. Idąc pomiędzy malowniczymi skałkami odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze i weszliśmy na szczyt Góry Chełmowej, aby poznać największą i najdłuższą jaskinię w Ojcowskim Parku Narodowym - Grotę Łokietka. Uzbrojeni w miecze, halabardy, kusze, łuki, odświeżeni w źródełku miłości szczęśliwie dotarliśmy do celu.
9
Wielki Dzień Pszczoły 🐝 w naszym przedszkolu
„Dzisiaj do przedszkola pszczółki przyleciały, o pysznym miodku dzieciom opowiadały: My jesteśmy pszczółki małe, stroje mamy doskonałe, czarne pasy, żółte brzuszki, my jesteśmy łakomczuszki!”
Pszczoły to najbardziej pracowite owady, pożyteczne dla ekosystemu, zapylające nektar i produkujące dobrotliwy dla organizmu człowieka miód. 20 maja w naszym przedszkolu zaroiło się jak w ulu. Wszystko to za sprawą Wielkiego Dnia Pszczół. Z tej okazji przedszkolaki z Widomej w tym dniu uczestniczyły w zajęciach, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed
tymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu. Obejrzeliśmy film edukacyjny o życiu tych wspaniałych owadów, zapoznaliśmy się z budową pszczoły. Przedszkolaki przekonały się do czego służą ramki w ulu, liczyły pszczoły, zbudowały ul oraz poznały pracę pszczelarza. Wspólnie wykonaliśmy prace plastyczne i maski. Nie obyło się również bez próbowania pysznego miodku i tańca do fragmentu współczesnej ekranizacji
„Pszczółki Mai”. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia.
Julia Stojek9
Ogólnopolska akcja „Góra Grosza”
Od października do końca maja 2021 r. w naszym przedszkolu odbywała się wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Rodzice wraz z dziećmi z naszego przedszkola nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i
chętnie przyłączyli się do tej akcji. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych na przestrzeni tych tygodni do skarbonki. Ogólnie zebrano 46,89 zł. Zebrane środki zostały następnie przesłane na adres wskazany przez organizatora.
Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym przedszkolakom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzez dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję „Góra Grosza”
Opracowała: Julia Stojek
Brawo Komiksowicze! Pierwsze sukcesy Młodych Anglistów!
Dwójka uczniów klasy trzeciej reprezentowała naszą szkołę w tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Św Jana Bosko w Celinach. Zadaniem uczestników było stworzenie autorskiego komiksu poświęconego przyjaźni pod tytułem "BEST FRIENDS FOREVER". Zadanie nie było łatwe, ale Jan Bański i Julia Kupczyk, która zdobyła wyróżnienie świetnie sobie z nim poradzili. Gratulujemy Wam i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich zainteresowań językiem angielskim.
Konkurs dla przedszkoli "Moja Gmina w cyferkach"
Gminne Biuro Spisowe w Iwanowicach w związku z otrzymanym pismem z Wojewódzkiego Biura Spisowego w Krakowie przekazuje informacje o organizowanym konkursie przez Urząd Statystyczny w Krakowie pn. „Moja Gmina w cyferkach". Zadaniem konkursowym jest ułożenie przez wychowanków placówki piosenki lub wierszyka, poruszającego tematykę związaną z ludnością, rodziną, spisem powszechnym, lokalną społecznością i tradycjami regionalnymi, a następnie nagranie jego wykonania i przesłanie filmu do Urzędu Statystycznego w Krakowie do dnia 11 czerwca 2021 r. Prace zgłaszane na Konkurs będą oceniane w dwóch grupach wieku wychowanków: grupa I: 3-latki i 4-latki, grupa II:5-latki i zerówka. Placówki, których prace zdobędą trzy najwyższe miejsca w każdej z dwóch grup wieku otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszystkie informacje dotyczące konkursu dostępne są w załączniku oraz na stronie Urząd Statystyczny w Krakowie.
Regulamin_Konkursu_Moja_Gmina_w_cyferkach.pdf
pismo_konkurs_przedszkola.docx
26 maja - Święto wszystkich Mam
26 maja obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji, uczniowie naszej szkoły mogą złożyć życzenia swoim Mamom na specjalnie przygotowanym padlecie: https://padlet.com/wojtekklezmer/juuy4k8lytzm455s
Ze swojej strony, pragnę wyrazić wieczny szacunek swojej Mamie muzycznym nagraniem…„Droga Mamo, chcę Ci podziękować, Dzięki Tobie sercem potrafię się kierować, To bardzo ważna rzecz…
Droga Mamo, gdziekolwiek teraz jesteś, W moim sercu trwać będziesz wiecznie, To bardzo ważna rzecz…”Muzyka: Wojtek Kitliński
Słowa: Marcin Kitliński
„Kochana Mamo w dniu Twego święta”
Pamiętając o naszych mamach, uczniowie klas I i II naszej szkoły przygotowali niespodziankę, która jest równocześnie prezentem dla Was kochane Mamy. Mamy nadzieję, że pomimo naszych drobnych potknięć, nasz upominek przypadnie Wam do serca i zostanie na długo w Waszej pamięci.
Ważny komunikat w sprawie rekrutacji
Szanowni Państwo, informujemy, że lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Punktu Przedszkolnego Biedroneczki w postępowaniu uzupełniającym zostanie wywieszona dzisiaj, tj. 26.05.2021 do godziny 15:00 w szkole, w wejściu głównym. Ponadto rodzice, którzy podali we Wniosku o przyjęcie adres mailowy otrzymają wiadomość na skrzynkę pocztową.
Ognisko klasowe – integracja po wielu miesiącach izolacji
Rok szkolny 2020/2021 nie należy do najłatwiejszych, wręcz przeciwnie. Przez wiele miesięcy po raz pierwszy w dziejach świata uczestniczyliśmy w lekcjach, kontaktach i relacjach przez internet. Mieliśmy w końcu możliwość spotkać się wspólnie, 21 maja 2021 r. na szkolnym ognisku, które postanowiliśmy zorganizować na terenie szkoły. W przygotowaniach pomogły Panie Agata Stachoń-Grzesiczek oraz Małgorzata Socha. Wspólnie spędzony czas sprzyjał kształtowaniu pozytywnych relacji w grupie z wychowawcą.
Przy wiosennej pogodzie uczniowie i nauczyciele piekli kiełbasy na ognisku, towarzyszyła przy tym ulubiona muzyka. Wszyscy zadowoleni, zrelaksowani i uśmiechnięci wrócili szczęśliwie do swoich
domów.
Wręczenie nagród laureatom szkolnych konkursów: „Najpiękniejsza Romantyczna Ballada” oraz „Słowa Muzyką Pisane”
W dniu 21 marca 2021 r. był obchodzony Międzynarodowy Dzień Poezji. W związku z tym wydarzeniem uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, upowszechnienie kultury żywego słowa w połączeniu z muzyką, pobudzenie wrażliwości na piękno poezji oraz promowanie umiejętności naszych uczniów w szkole i środowisku lokalnym. Dobór repertuaru był dowolny.
Laureatami konkursu zostali uczniowie z klasy VI: Nadia Rożek oraz Aleksander Kurowski. Muzykę skomponował Wojciech Kitliński.
Natomiast zwycięzcą konkursu walentynkowego: "Najpiękniejsza Romantyczna Ballada” został Aleksander Kurowski z klasy VI. Zadanie polegało na samodzielnym wymyśleniu słów i ich nagraniu do wybranej przez siebie ballady, spośród sześciu skomponowanych przez Wojciecha Kitlińskiego. Serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.Koordynator konkursów
Wojciech Kitliński
Archiwum Aktualności