Dnia 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Chleba. Chleb to dla Nas wszystkich najważniejsza część posiłku, którego produkcja jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego B na podstawie plakatu przypomniały sobie „Jak powstaje chleb?”- etapy jego produkcji. Dzieci zastanawiały się z jakich zbóż może być przygotowywany. Wspólnie rozmawialiśmy o zawodzie piekarza i pracy w piekarni
odbywając wirtualny spacer dzięki krótkiemu filmowi. Przedszkolaki wskazały jakie rodzaje pieczywa można tam kupić – rogal, bagietka, bułka, obwarzanek, bochenki chleba czy chleb tostowy. Dzieci miały także okazję spróbować różnych rodzajów chleba oraz bułeczek. Najbardziej smakował im jednak chleb wykonany w domowym zaciszu, którego zapach był niepowtarzalny. Dzięki filmowi edukacyjnemu z misiem Gaptusiem dowiedzieli się jakie składniki są niezbędne do jego wypieku. Chociaż nie udało się nam wspólnie upiec chleba to w zamian za to wykonaliśmy z masy solnej, rożne rodzaje pieczywa. Było to zwieńczenie naszych zajęć.
Wiktoria Kabalak
Magdalena Dyląg – Dziedzic
Dzień Chleba w Oddziale Przedszkolnym B
- 74
Wybory Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego
8 października br. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w prawdziwej lekcji demokracji, a to za sprawą udziału w wyborach przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym o tę ważną funkcję ubiegały się trzy kandydatki: Oliwia Mrajca i Oliwia Laskiewicz z klasy VIII oraz Nadia Rożek, z klasy VII. Uczennice zaprezentowały swoje programy wyborcze podczas szkolnego apelu i miały tydzień, aby
przekonać do swoich propozycji pozostałych uczniów. Głosowanie przeprowadzono w salach lekcyjnych. Uczniowie klas II-VIII głosowali poprzez wrzucenie kart wyborczych, do specjalnie przygotowanej skrzynki na głosy. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że najwięcej z nich otrzymała Nadia Rożek. Gratulujemy nowej Przewodniczącej Szkoły wygranej, a wszystkim kandydatkom wspaniałej postawy i zaangażowania.Opiekun Samorządu Uczniowskiego
28
Spotkanie z bajkopisarką Panią Edytą Zarębską i kompozytorem Panem Robertem Zarębskim
Dnia 19 października Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Widomej przy współpracy z Biblioteką Szkolną zorganizowały spotkanie literacko-muzyczne z bajkopisarką i ilustratorką Edytą Zarębską, znaną jako Babcia Grunia, która w 2007 roku została laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren, oraz muzykiem i kompozytorem Robertem Zarębskim. Myślą przewodnią spotkania, były marzenia, bo każde dziecko pragnie, aby się spełniły. W trakcie realizacji spotkania zaproszeni goście udowodnili, że marzenia nie spełniają się same. Każdy z nas, musi swoją pracą i zaangażowaniem dążyć do tego, aby je spełnić, a kluczem do ich realizacji jest wiedza ukryta w książkach. Podczas spotkania autorka wystąpiła w pięknej, baśniowej kreacji. Swoje wystąpienie zaczęła, opowiadając o przygodach z dzieciństwa, które były dla niej inspiracją do pisania książek dla najmłodszych. Do wspólnej zabawy włączył się również Pan Robert, który przeczytał bajkę, a następnie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego - akordeonu. Słowa do piosenki „Mądra rzeka” napisała Pani Edyta, a muzykę skomponował jej mąż. Należy podkreślić, że piosenka napisana została specjalnie dla bibliotek i o bibliotekach. Ponadto w czasie wizyty dzieci zobaczyły jak, powstaje ilustracja do książki. Rewelacyjne, interaktywne spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i było okazją do zainteresowania małych czytelników biblioteką i czytelnictwem. Na pamiątkę, zrobiliśmy wspólne zdjęcie, spotkanie na długo zostanie w pamięci uczestników, i wszyscy będziemy czekać na nowe książki pisarki.
Elwira Żuradzka
5
JESIENNA ŚCIEŻKA SENSORYCZNA
Ścieżka sensoryczna ma bardzo duże znaczenie dla dziecięcych stóp: usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe, poprawia równowagę i koordynację ruchową, a przede wszystkim stymuluje receptory. Ścieżka sensoryczna pozwala rozwijać wyobraźnię dotykową, która jest niezbędna do prawidłowego poznawania
świata przez dziecko. Spacer po wyznaczonej trasie sprawił dzieciom mnóstwo frajdy!
Klaudia Hipowska
Monika Nawalany- Bałut40
Dzień Edukacji Narodowej - 14 października
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć serdeczne życzenia. Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym będą spokojne i pełne zadowolenia. Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi oraz Emerytom, życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności.
Dyrektor szkoły,
Zarząd SISO
Warsztaty Pierwszej Pomocy
Na zajęciach z wychowawcą w klasie 5 uczniowie odbyły się w naszej szkole „Warsztaty Pierwszej Pomocy”
Celem warsztatów było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Po krótkiej pogadance wstępnej, uczniowie dowiedzieli się, że pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia. Dowiedzieli się również, jak postępować w przypadku omdlenia, zadławienia, ataku epilepsji, krwotoku z nosa, oparzenia, złamania i urazu stawów oraz urazach głowy i kręgosłupa.
Wychowankowie ćwiczyli pod opieką nauczyciela : ocenę stanu poszkodowanego, jak skutecznie wezwać pomoc, zastosowanie pozycji bocznej bezpiecznej (ustalonej) oraz jak postępować przy zatrzymaniu oddechu i krążenia (resuscytacja krążeniowo – oddechowa).
Dzień Chłopaka OP
„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, Witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę!”
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu dziewczynki z Oddziału Przedszkolnego A wręczały chłopcom upominki, certyfikaty zaszczytnego tytułu „Super Chłopaka” oraz złożyły życzenia. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a mali Chłopcy czuli się wyjątkowo. Dziękujemy rodzicom dzieci, którzy przygotowali pyszny poczęstunek oraz drobne prezenty.
Julia Stojek9
Program edukacyjny „Czyste Powietrze Wokół Nas”
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego „B” wraz ze swoimi wychowawczyniami od września rozpoczęły wykonywanie zadań w ramach programu edukacyjnego „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Program ten ma na celu przede wszystkim poszerzenie kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy, a także zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, kiedy przebywają w zadymionych pomieszczaniach albo dorośli palą przy nich tytoń.
Pod koniec września 6-latki zrealizowały zadanie pierwsze, czyli „Wycieczka”, której głównym celem było – ukierunkowanie ich uwagi na źródła i rodzaje dymu poprzez obserwację w środowisku. Przedszkolaki wcieliły się w rolę badaczy-obserwatorów i starały się zaobserwować jak najwięcej dymów oraz skąd one się wydobywają, oceniały jaki mają kolor, czy są gęste, czy rzadkie. Materiał badawczy w postaci zdjęć pomogły zebrać im
wychowawczynie oraz rodzice.
Drugie zadanie wskazane w programie dotyczy tego „Co i dlaczego dymi?”, a więc jest związane z zadaniem pierwszym. Z tego względu zostało ono zrealizowane na początku października. Jego celem było zwiększenie wiedzy dzieci w zakresie: zlokalizowania różnych źródeł dymów, określenia rożnych rodzajów dymów oraz przyczyn wydobywania się dymów.
Najważniejsza w tym zadaniu okazała się praca grupowa. 6-latki podzielone na 4 zespoły na podstawie zaobserwowanych na odbytym spacerze dymów i ich źródeł rysowały je na dużych arkuszach papieru. Grupy realizowały zadanie na czas, a następnie omawiały i prezentowały swoje rysunki. Zastanawiały się nad tym jak można chronić środowisko oraz ludzi przed szkodliwym wpływem dymów. Wspólnie porównywały jakie źródła dymów udało im się zapamiętać i co ważne każda grupa narysowała również papierosy. Wychowawczynie szczególną uwagę przedszkolaków zwróciły właśnie na dym papierosowy – wyjaśniły skąd on się bierze, komu szkodzi i wskazały, gdzie osoby palące mogą szukać pomocy, aby pozbyć się nałogu.
Dzieci doskonale poradziły sobie z tymi zadaniami i są świadome jak dymy szkodzą ludziom oraz otaczającej Nas przyrodzie. Wykonane prace dzieci zostały umieszczone w sali i będą służyły do realizacji kolejnych zadań w ramach programu „Czyste Powietrze Wokół Nas”.Wiktoria Kabalak
Magdalena Dyląg-Dziedzic40
Zapraszamy do udziału w konkursie
Serwis www.dyktanda.pl zaprasza na konkurs Angielski Mistrz Wypracowań! Tym razem zmagania uczestników będą polegały na objaśnianiu zagadnień z najpopularniejszego języka obcego. Organizator oczekuje, że prace konkursowe pisane będą w języku polskim, tak aby mogły stanowić faktyczną pomoc dla osób uczących się angielskiego. Organizator nagrodzi aż 50 najlepszych uczestników! Dodatkowo przewidziane zostały nagrody gwarantowane za zebranie określonej liczby punktów.
Konkurs właśnie wystartował i potrwa do 5.12.2021 r. Udział może wziąć udział każdy, bez względu na wiek, a przygotowane tematy pozwalają na udział osobom na różnych poziomach zaawansowania.
Zapisy do konkursu, lista tematów oraz lista nagród dostępne są na stronie: https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/angielski-mistrz-wypracowan
Udział w konkursie jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!
Dzień Chłopaka w Oddziale Przedszkolnym „B”
Każdego roku 30 września obchodzony jest ważny dla chłopców dzień – Dzień Chłopaka. Uroczystości z okazji tego święta nie mogło zabraknąć także w tym roku, w Oddziale Przedszkolnym „B”.
Chłopcy z grupy 6-latków otrzymali od swoich koleżanek dyplomy „Super chłopaka”, piękne kubki oraz moc życzeń. Oczywiście nie mogło zabraknąć także poczęstunku, który udało się zorganizować z pomocą rodziców. Wszystkie dziewczynki wraz z wychowawczyniami ozdobiły pięknie stoły białymi obrusami, przygotowały słodkości, owoce oraz pyszne soki. Przy rytmach ulubionej muzyki cała grupa 6-latków miło spędziła czas na rozmowach i żartach.
Po przyjęciu przedszkolaki wykonały kolorowe krawaty – chłopcy dla siebie, a dziewczynki dla swoich tatusiów, bo przecież oni również obchodzili swoje święto. Dzieci ozdobiły prace według własnych pomysłów. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć – z wykonanymi krawatami oraz dyplomami.Wiktoria Kabalak
Magdalena Dyląg-Dziedzic43
Pola Nadziei 2021
Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”. W dniu 6 października 2021r. w przyszkolnym ogródku wolontariusze szkolnego koła Caritas posadzili 150 cebulek żonkili - kwiatów, które są symbolem solidarności z chorymi na raka. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Na wiosnę zakwitnie piękne „poletko żonkili”- symbol nadziei i wsparcia dla miechowskiego hospicjum.
Elwira Żuradzka
1
Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat”- Janusz Korczak
Dnia 20 września 2021 r. w naszym przedszkolu było wesoło i kolorowo, a to za sprawą Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Święto to ma za zadanie podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.
Wszystkie wychowawczynie stanęły na wysokości zadania, aby przedszkolaki w tym dniu czuły się naprawdę wyjątkowo. Zaraz po śniadaniu odwiedzili nas mili gości z prezentami. Pani Prezes Anna Motyka oraz członek Stowarzyszenia Pani Marta Kucharska-Gurbiel w imieniu całego zarządu SISO wręczyły wszystkim upominki w postaci baniek mydlanych i złożyły życzenia. Następnie rozpoczęliśmy zabawy ruchowe i tańce z balonami, pojawiły się również ćwiczenia oddechowe i wspólny taniec „Chuchuua”. Okazuje się, że nie trzeba mieć drużyny ani profesjonalnego boiska, by bawić się piłką! Dlatego 5-latki postanowiły pobawić się piłką w rozmiarze XL. Mogły nią rzucać i łapać, turlać, odbijać, kopać . Zabawa sensoryczna dla dzieci to coś co zawsze się sprawdza i przynosi wiele radości. Na podłodze rozłożyliśmy duże kartki białego papieru, folie przyczepiliśmy do stóp, a następnie malowaliśmy ją farbami. Zabawa przednia, bąbelki „wybuchają: pod stopami! Na koniec każde dziecko otrzymało medal dla Super Przedszkolaka Radość, śmiech i głośny doping uczestników unoszący się z sali 5-latków świadczyły o wspaniałej zabawie w tym dniu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.Julia Stojek
32
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Nasza szkoła wzięła udział w oficjalnej 28 Akcji Sprzątanie Świata -Polska pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia. Klasa III, pod opieką pani Magdaleny Wójcik, zajęła się terenem wokół szkoły, który został dokładnie wysprzątany. Natomiast uczniowie klasy V, dnia 19 września pod opieką swoich rodziców, wybrali się w teren i posprzątali pobliskie miejscowości, które znajdują się w okolicy ich miejsca zamieszkania. Warto wspomnieć również, że niektórzy, aby pozbierać zalegające śmieci, zawitali do pobliskiego lasu.
Dzięki przedsięwzięciu młodzi ludzie dowiedzieli się, jak ważna jest dla nas ekologia . W Akcji Sprzątanie Świata-Polska nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Dzieci uzmysłowiły sobie, ile jest nieodpowiedzialnych osób, które zostawiają odpady w lasach, tworząc dzikie wysypiska oraz jak dużo śmieci znajduje się w okolicach naszego domu. Dziękuję bardzo wszystkim uczniom zaangażowanym w akcję, którzy wykazali się proekologiczną
postawą!
Koordynator akcji:
Ewelina Solecka
Dzień Przedszkolaka w Oddziale Przedszkolnym „B”
Dzień Przedszkolaka – 20 września to ważna data dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym, a także ich wychowawców. Nie mogło zabraknąć zatem hucznego świętowania. Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego „B” ten dzień spędziły głównie na zabawie, ale także nauce przez zabawę. Od samego rana dzieci zastanawiały się i próbowały odpowiedzieć: dlaczego takie święto zostało ustanowione? Następnie każde dziecko wylosowało karteczkę z zapisanymi literami, z których wspólnymi siłami ułożyliśmy hasło „To jest Dzień Przedszkolaka”.
Kolejne były pytania dotyczące ich wiedzy na temat przedszkola – Jaki jest kolor budynku, w którym mieści się przedszkole?, Jak nazywa się nasza grupa, a jak pozostałe grupy przedszkolne? Ile jest grup w naszym przedszkolu? Był też relaks w kinie, czyli w naszej sali przedszkolnej z prawdziwymi biletami i oczywiście popcornem. Nie zabrakło również szalonych zdjęć z różnymi rekwizytami oraz w fotobudce. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał od swoich wychowawców dyplom, balona i moc życzeń z okazji tego wyjątkowego dnia - Dnia Przedszkolaka. Niespodziankom nie było końca - Pani Dyrektor oraz Pani Prezes w imieniu całego zarządu Stowarzyszenia podarowały 6-latkom bańki mydlane z ulubionymi postaciami z bajek. To dopiero była radość!
Wiktoria Kabalak
Magdalena Dyląg – Dziedzic44
Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki jest to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. 15 września dzieci z Oddziału Przedszkolnego „0” uroczyście obchodziły swój klasowy Dzień Kropki rozwijając swoją kreatywność. Tego dnia bez wyjątku zarówno ubrania dzieci, jak i wychowawców wzbogacone zostały akcentem kropek. Na początek
poznaliśmy historię Vashti, bohaterki filmu „The dot”, której zwyczajna kropka narysowana na kartce papieru zupełnie odmieniła świat. Owa historia uświadomiła przedszkolakom, że każdy człowiek posiada ukryty talent. Następnie dzieci usiadły przy swoich stolikach i rozpoczęły zabawy z kropką. Radości i uśmiechu oraz fantazji w stawianiu kolorowych kropek nie zabrakło. Wykonaliśmy za pomocą paluszków zamoczonych w farbie pracę
plastyczną „Kropkowe jesienne drzewo”. Każde z dzieci otrzymało połówkę kropki by kolejno wziąć udział w zabawie muzyczno-ruchowej, w której to odszukiwali drugą połówkę kropki w tym samym kolorze. Układaliśmy puzzle z kropkami, a następnie dzieci rozwiązywały karty pracy dokańczając kropkowe rytmy. Dzieci zostały nagrodzone medalem za udział w Dniu Kropki. Na zakończenie wszystkich zabaw zaprosiłyśmy dzieci do pamiątkowej sesji zdjęciowej.Magdalena Dyląg-Dziedzic
Wiktoria Kabalak45
Małopolskie Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji
Rozpoczął się pierwszy nabór w Małopolskim Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji - nowym programie stypendialnym Województwa Małopolskiego finansowanym ze środków własnych dla najzdolniejszych małopolskich uczniów. Nabór potrwa do 15 października. W ramach naboru na rok szkolny/akademicki 2021/2022 można ubiegać się o wsparcie stypendialne dla uczniów począwszy od klasy V szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowej każdego typu, za szczególne osiągnięcia. Stypendium przyznawane jest na okres jednego roku szkolnego (12miesięcy). Jego wysokość uzależniona jest od etapu edukacyjnego. Szczegółowe informacje, w tym niezbędne formularze oraz dane kontaktowe do ubiegania się o stypendium dostępne są na stronie internetowej: https://www.malopolska.pl/regionalny-program-stypendialny/malopolskie-stypendium-im-sw-jana-pawla-ii-dla-mistrzow-edukacji/20212022
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Już od samego rana w przedszkolu panowała wesoła atmosfera. Były życzenia, wspólne zabawy ruchowe, tańce z wykorzystaniem balonów , wyścigi w workach , wspólna praca plastyczna i wiele innych atrakcji. Nie zabrakło również upominków w postaci baniek mydlanych, które każdy przedszkolak otrzymał od Pani Prezes Anny Motyki oraz członka Stowarzyszenia Pani Marty Kucharskiej -Gurbiel w imieniu całego zarządu SISO. Pod koniec tego wyjątkowego dnia Biedroneczki otrzymały medale SUPER PRZEDSZKOLAKÓW. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie!
36
Międzynarodowy Dzień Kropki - 15.09.
W zeszłym tygodniu, w naszym przedszkolu wszędzie gościły różnobarwne kropki - na ubraniach, dekoracjach, a nawet w słodkich przekąskach. To szczególne święto rozpoczęliśmy od obejrzenia bajki o dziewczynce Vashti, której historia pokazuje, że każdy jest WYJĄTKOWY i UTALENTOWANY Zorganizowane zabawy ruchowe, muzyczne i plastyczne z kropeczkami na czele inspirowały dzieci do działania. W wesołym nastroju Biedroneczki brały udział we wszystkich zaproponowanych aktywnościach. Na koniec przedszkolaki otrzymały dyplomy.
65
Dzień Kropki w naszym przedszkolu
15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach z kropkami w tle, które są symbolem naszych talentów. Tego dnia, bez wyjątku, nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami.
Poranek rozpoczęliśmy od sesji zdjęciowej w „kropkowej” ramce. Następnie sprawdzaliśmy kto szybciej odnajdzie dwie takie same połówki kropki. Kolejno przedszkolaki przystąpiły do
stworzenia kropki według własnego pomysłu.
Z pomocą misia szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków oraz odganialiśmy wszystkie smutki, robiąc śmieszne miny, skakaliśmy po kropkach.W Dniu kropki ozdabialiśmy koszulki dla naszych pań. Powstało dużo wielkich i małych kropek. Kreatywnie myśleliśmy kończąc zdanie „Chce być…. i kropka” Nie zabrakło również zabaw sportowych, malowania buzi i zabaw na podwórku. Było kolorowo, „kropkowo” i radośnie.Julia Stojek
44
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Szanowni Państwo, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny. Obowiązkową i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie: - korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub miejscowym urzędzie gminy Iwanowice;
- dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do soboty od 8.00 do 18.00 (od dnia 13 września br. do końca trwania spisu tj. 30 września br. infolinia będzie czynna w godzinach od 8.00 do 20.00).
Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi – telefonicznie (z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99) lub bezpośrednio. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Udział w spisie to nasz ustawowy obowiązek – nie odkładajmy go na ostatnią chwilę.
Archiwum Aktualności